Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8047
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulice (prawie) gotowe do odbioru

Poniedziałek, 6 października 2014, 7:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 października 2014, 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulice (prawie) gotowe do odbioru
Fot. Angela
Kończą się remonty dwóch ulic: Powstania Listopadowego w Jeleniej Górze oraz Narciarskiej w Jagniątkowie. W najbliższych dniach będą ich odbiory. Co się tu zmieniło i ile kosztowały te inwestycje?

Mieszkańcy ulicy Powstania Listopadowego mają nowy chodnik, nową nawierzchnię jezdni i oświetlenie. – O remont tej ulicy walczyliśmy 15 lat, nawet protestowaliśmy kilka lat temu w tej sprawie. W końcu się doczekaliśmy – mówi Grzegorz Wybierzyński, mieszkaniec ulicy Powstania Listopadowego. – Nie było tu żadnego chodnika, a codziennie chodzą tędy dzieci z całego Osiedla Pomorskiego do Szkoły Podstawowej nr 13. Mimo znaków ograniczenia prędkości, kierowcy jeżdżą tu jak chcą. Teraz tylko nadzieja w tym, że nikomu z drogowców nie przyjdzie do głowy, by ustawiać nam tu zakaz zatrzymywania się i postoju. Samochody stojące na poboczu zmuszają przejeżdżających do zwolnienia. Kiedy na ulicy nic nie stoi, to auta jadą o wiele za szybko – dodaje mieszkaniec.
Tu prace wykonało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót drogowych za kwotę 247 tys. zł.

Prace na ulicy Narciarskiej za 837 tys. zł zrobiło Kółko Rolnicze Siedlęcin. Wyremontowane dwa odcinki drogi, przy których jest kilka domów i kilka nowych działek budowlanych, po większych opadach deszczu stawały się – jak mówił wnioskodawca tych prac, radny Józef Gajewski - „dziurami po kolana”. Teraz pojawiła się tam nowa nawierzchnia i oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group