Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6315
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Wczasowa wreszcie do remontu

Piątek, 22 lipca 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ulica Wczasowa wreszcie do remontu
Fot. zyava
W Jagniątkowie doczekają się modernizacji tego traktu: do końca września będzie miał nową nawierzchnię, która teraz jest w fatalnym stanie.

Jest to niewielki odcinek drogi gminnej, ale dość mocno uciążliwej dla mieszkańców kameralnego osiedla domków jednorodzinnych oraz domu wypoczynkowego, który funkcjonuje w tym miejscu od roku. Po interpelacji radnych z tego okręgu, remont ulicy został ujęty w poprawkach budżetu na rok bieżący.

W ramach prac położona zostanie nowa nawierzchnia na całej ulicy, jezdnia zostanie też odwodniona, a część drogi będzie poszerzana. Dodatkowym elementem będzie wykonanie utwardzonych poboczy z kostki kamiennej, które zabezpieczą pobocza przed dalszym rozmywaniem się, umożliwią bezpieczne przejście dla pieszych i w razie potrzeby, wyminięcie się dwóch samochodów.

Wymienione i uzupełnione zostanie też oświetlenie, które obecnie działa tylko częściowo. Latarnie są niekompletne i mocno skorodowane. Staną też nowe słupy, do których doprowadzona zostanie linia energetyczna.

Na wykonanie robót wykonawca będzie miał czas do 30 września br. Chętni przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do piątego sierpnia. Jedynym kryterium w przetargu jest cena.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group