Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7972
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Warszawska gotowa

Piątek, 17 lipca 2015, 8:39
Aktualizacja: Sobota, 18 lipca 2015, 7:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Warszawska gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Blisko 50 lat czekali mieszkańcy ulicy Warszawskiej na nową nawierzchnię i doczekali się. Wczoraj (16.07) zakończoną inwestycję „Wodnika” wizytowali włodarze miasta spotykając się z dziennikarzami.

- Mamy nową nawierzchnię, mamy oświetlenie, czyli wykonaliśmy to, do czego się zobowiązaliśmy. Nie tylko główne i największe ulice, ale i te, które dotychczas nie były zauważane – odzyskują swoją klasę – mówił na konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła. - Wszyscy, którzy chcieliby nabyć tu nieruchomości, muszą mieć świadomość, że to się robi coraz atrakcyjniejsze miejsce, na dodatek blisko terenu dawnej Celwiskozy, gdzie powstają nowe obiekty gospodarcze i cała ta przestrzeń miasta zaczyna nam się otwierać – dodał prezydent.

Spółka „Wodnik” w latach 2012-2014 wybudowała na tym terenie 1,5 km nowej kanalizacji sanitarnej, na przełomie 2014 i 2015 r. kończono wodociągi, oświetlenie, a na koniec położono nawierzchnię asfaltową. - Dołożyliśmy do tego trochę pieniędzy z kasy spółki, ale uważam, że ulica zdecydowanie zyskała, jak i cały obszar – powiedziała nadzorująca inwestycję prokurent spółki „Wodnik” Marina Kaźmierkiewicz-Tabaka.

Wartość zadania to niemal 2,5 miliona złotych (brutto). - Ta ulica przed remontem praktycznie nie przypominała ulicy z wielu powodów. Byłą to strefa pod zakładem uciążliwym i z tego powodu uważano swego czasu, że to będzie do wysiedlania i przez wiele lat inwestowano, a później nie miała szczęścia w przetargach i czekała do momentu zrealizowania infrastruktury podziemnej – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group