Sobota, 27 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Ulica Warszawska gotowa [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Blisko 50 lat czekali mieszkańcy ulicy Warszawskiej na nową nawierzchnię i doczekali się. Wczoraj (16.07) zakończoną inwestycję „Wodnika” wizytowali włodarze miasta spotykając się z dziennikarzami.

reklamy

- Mamy nową nawierzchnię, mamy oświetlenie, czyli wykonaliśmy to, do czego się zobowiązaliśmy. Nie tylko główne i największe ulice, ale i te, które dotychczas nie były zauważane – odzyskują swoją klasę – mówił na konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła. - Wszyscy, którzy chcieliby nabyć tu nieruchomości, muszą mieć świadomość, że to się robi coraz atrakcyjniejsze miejsce, na dodatek blisko terenu dawnej Celwiskozy, gdzie powstają nowe obiekty gospodarcze i cała ta przestrzeń miasta zaczyna nam się otwierać – dodał prezydent.

Spółka „Wodnik” w latach 2012-2014 wybudowała na tym terenie 1,5 km nowej kanalizacji sanitarnej, na przełomie 2014 i 2015 r. kończono wodociągi, oświetlenie, a na koniec położono nawierzchnię asfaltową. - Dołożyliśmy do tego trochę pieniędzy z kasy spółki, ale uważam, że ulica zdecydowanie zyskała, jak i cały obszar – powiedziała nadzorująca inwestycję prokurent spółki „Wodnik” Marina Kaźmierkiewicz-Tabaka.

Wartość zadania to niemal 2,5 miliona złotych (brutto). - Ta ulica przed remontem praktycznie nie przypominała ulicy z wielu powodów. Byłą to strefa pod zakładem uciążliwym i z tego powodu uważano swego czasu, że to będzie do wysiedlania i przez wiele lat inwestowano, a później nie miała szczęścia w przetargach i czekała do momentu zrealizowania infrastruktury podziemnej – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka