Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6992
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Tabaki gotowa

Czwartek, 17 października 2019, 11:03
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2019, 12:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Tabaki gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Zakończyły się prace związane z remontem ulicy Tabaki w Cieplicach. Jest nowa nawierzchnia, w tym droga rowerowa, nowe oświetlenie oraz kamienne rondo, które wcześniej było jedynie namalowane na jezdni.
Rozpoczynamy pierwszy etap oddawania rewitalizacji Cieplic - były tu trzy zadania: remont ulicy Tabaki, który właśnie oddajemy, drugie zadanie to Bulwar Cieplicki, który chcemy uruchomić w przyszłym tygodniu, a trzecie to modernizacja stadionu przy ul. Lubańskiej - mówił na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który zaznaczył, że o remont ulicy Tabaki szczególnie lobbowali radni z Cieplic.
Ulica została wyremontowana, chodniki dostosowano do ciągów pieszo-rowerowych, wymieniono całkowicie lampy na parkowe, o które wnioskowali mieszkańcy. Mamy też rondo z prawdziwego zdarzenia. Zadanie kosztowało ponad 3,6 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 2,3 mln zł - mówił podczas konferencji prasowej prezydent miasta.

Jak zapewnia J. Łużniak, okoliczne ulice będą remontowane sukcesywnie z budżetu miasta.

Chcę, żebyśmy przygotowali sieć dróg do remontu, aby mieszkańcy wiedzieli, że dana ulica - jeżeli nie w tym roku, to za dwa lub trzy - zostanie wyremontowana - dodał prezydent.

Po remoncie po jednej ze stron ulicy Tabaki jest zakaz parkowania, co z pewnością utrudni życie mieszkańcom i przyjezdnym.

To jest problem większości miasta. Jest to związane z liczbą samochodów. Mieszkańcy nie mają problemu, ale jest tu szkoła wieczorowa i uczniowie mogą parkować np. przy ul. Św. Jadwigi Śląskiej i przejść kilkaset metrów. Chcemy być miastem rowerowym, a nie mamy tylu dróg rowerowych, ile potrzeba, więc przy każdej z ulic będziemy starali się takie drogi tworzyć, aby przejechać z Maciejowej do Jagniątkowa - dodał J. Łużniak.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm COM-D z Jawora i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Twoja reakcja na artykuł?

18
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
12
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group