Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5758
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Tabaki do remontu

Czwartek, 13 grudnia 2018, 9:16
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2018, 16:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Tabaki do remontu
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (12.12) w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry doszło do podpisania umowy na remont ulicy Tabaki. Zadanie dofinansowane ze środków unijnych, w ramach programu rewitalizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej, będzie realizować konsorcjum firm COM–D z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Przetarg został skonfigurowany w formule "zaprojektuj i zbuduj", więc wybrany wykonawca najpierw stworzy przy współpracy z władzami miasta projekt, a następnie wiosną przystąpi do robót ziemnych.

Niezwłocznie przystąpimy do projektowania i uzgodnień, aby jak przyjdzie wiosna, nie tracić czasu - podkreślił Roman Krosnowski, prezes zarządu firmy COD-D z Jawora, który zaznacza, że budowa będzie tak organizowana, aby była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. - Będzie wymiana gruntu, będzie robiona podbudowa, przebudowane chodniki i nowa sieć kanalizacji deszczowej - dodał prezes.
Niektórzy chcą, żeby zamiast typowego ulicznego oświetlenia, pojawiło się tam oświetlenie parkowe, co będzie rozważane w ramach projektu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który jest gotów zaakceptować taki wniosek mieszkańców.

Zadanie ma być wykonane do 16 września 2019 roku. Wartość inwestycji to niemal 3,657 mln zł, w tym 80 tys. zł za projekt.

Remont ulicy Tabaki jest częścią pakietu Rewitalizacji Cieplic w ramach ZIT AJ, w którym to znalazły się także budowa Bulwaru Cieplickiego (obecnie realizowana) oraz modernizacja stadionu przy ul. Lubańskiej (wykonawca wcześniej wyłoniony, wiosną rozpoczną się prace).

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group