Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6531
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Parkowa czyli Wykopowa

Sobota, 24 kwietnia 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ulica Parkowa czyli Wykopowa
Fot. Angela
Mieszkańcy ulicy Parkowej w Cieplicach od lat pukają do drzwi urzędników i nie mogą doczekać się remontu swojej drogi. Zniecierpliwieni uznali, że skoro nie mogą liczyć na modernizację, złożą wniosek do prezydenta o zmianę nazwy ich ulicy na „Wykopową”.

Zdaniem mieszkańców niewielkiej ulicy, przy której mieszka blisko 30 rodzin, nawierzchnia i chodniki ulicy Parkowej dają wiele do życzenia.
– Miasto od lat obiecuje nam remont nawierzchni drogi i chodników. Mówiono, że remont zostanie przeprowadzony po zakończonych inwestycjach związanych z przeprowadzeniem sieci gazociągowej i kabli telekomunikacyjnych. Tymczasem te inwestycje już dawno się zakończyły, a nasze chodniki wyglądają jak jeden wielki plac boju – mówi Anna Nowicka, mieszkanka.

Sprawę telefonicznie zgłaszaliśmy do miejskiego zarządu dróg i mostów, ale odesłano nas do prezydenta, któremu mieliśmy przedstawić pismo i zdjęcia. Złożymy jednak chyba od razu złożyć wniosek o zmianę nazwy tej ulicy na „Wykopową” lub „Okopową”.

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze twierdzi, że do urzędu żadne pisma od mieszkańców ulicy Parkowej nie wpłynęły od lat. Zapewnia jednak, że w trybie natychmiastowym sprawdzi czy firma przeprowadzająca chodnikiem ulicy Parkowej sieć gazową przywróciła nawierzchnię do odpowiedniego stanu.

– Mieszkańcy tej ulicy muszą złożyć wniosek o zmodernizowanie ich ulicy zarówno do miejskiego zarządu dróg i mostów, jak i prezydenta miasta. Dotychczas takie pisma do nas bowiem nie trafiły. Nie możemy im jednak obiecać, że remont zostanie przeprowadzony w najbliższym czasie, bo na ten cel nie ma w budżecie miasta zabezpieczonych pieniędzy – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Tego zadania nie ma nawet w planach na następne dwa lata. Dlatego remont ulicy Parkowej od czasu złożenia przez mieszkańców wniosku będzie czekał na swoją kolejkę. Ze swojej strony natomiast sprawdzimy czy po zakończonych pracach przeprowadzenia na tym terenie sieci gazociągu, wykonawca przywrócił to miejsce do poprzedniego stanu. Jeśli nie, zostanie on zobligowany do natychmiastowego wykonania tych prac w trybie pilnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group