Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8053
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Krakowska – umowa podpisana

Środa, 3 kwietnia 2019, 16:29
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2019, 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Krakowska – umowa podpisana
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (3.04) prezydent Jeleniej Góry i przedstawiciel wykonawcy wyłonionego w drodze przetargu – podpisali umowę na remont ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności. Konsorcjum COM–D oraz JPRB zamierza szybko rozpocząć realizację zadania.

Przetarg wygrało konsorcjum firm Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (wraz z COM-D z Jawora), a cena to 8 868 617,68 zł.

Inwestycja jest o tyle łatwa do realizacji, gdyż bazujemy na gotowym projekcie. Przystąpimy do prac od razu, jak tylko zostanie nam przekazany plac budowy. Jesteśmy przygotowani - powiedział Roman Krosnowski, prezes COM-D, które jest właścicielem Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Jak opisuje wykonawca, najpierw zostanie wykonana część ulicy Krakowskiej, gdzie już jest nawierzchnia asfaltowa.

Wykonamy kanalizację deszczową, następnie odcinek, gdzie będzie tylko "nakładka", natomiast na pozostałej części będzie wykonana w całości podbudowa i prace związane z wyłożeniem mas bitumicznych. Z punktu widzenia realizacji będzie o tyle łatwiej, że jest to teren niezamieszkały. Na pewno przy organizacji ruchu uwzględnimy korzystających z tej drogi, w tym firmy - mówił prezes COM-D z Jawora.

Prezydent Jeleniej Góry podkreśla, że to ważna inwestycja.

Mieszkańcy i turyści nie będą już musieli jeździć przez ul. Wincentego Pola. Po drugie, otworzymy lepszą komunikację z Osiedlem Europejskim i jednocześnie stamtąd będzie można odprowadzić wody opadowe - powiedział Jerzy Łużniak, który ceni jakość wykonywanych robót przez konsorcjum, dla którego to nie pierwsze zadanie w naszym mieście. Wcześniej realizowało m.in. inwestycje na ul. Warszawskiej, a w tym roku rozpocznie również prace na ul. Tabaki oraz Nadbrzeżnej.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu:
- przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności, dł. ok. 1093 m, o nawierzchni z betonu asfaltowego.
- budowę parkingu „Park&Ride” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej, wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna).

Inwestycja ma być gotowa do końca lipca 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

43
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
6%
Smuci
1
2%
Złości
5
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
395
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group