Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6398
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Elewów ma być gotowa za kilka dni

Środa, 11 grudnia 2013, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2013, 7:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulica Elewów ma być gotowa za kilka dni
Fot. Angela
Pełną parą idą roboty na ulicy Elewów w Osiedlu Pod Jeleniami w Jeleniej Górze, która do niedawna przypominała szwajcarski ser. Nawierzchnię po budowie i wymianie sieci wodno–kanalizacyjnej, odbudowuje spółka Wodnik.

Jak zapewnia prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski, jeśli nie pojawią się większe opady śniegu, ulica będzie gotowa do 15 grudnia br. Znikną wreszcie głębokie i niebezpieczne dziury, które utrudniały mieszkańcom życie. Mimo że ulica nie należy do miasta, a do Agencji Mienia Wojskowego, jej fatalny stan poprawi się po zakończeniu przez „Wodnik” prac związanych z położeniem nowej instalacji wodnej.

- Obecnie trwają prace końcowe. Po utwardzeniu traktu, wylana zostanie pierwsza warstwa asfaltu, a jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, wykonamy roboty do końca – mówił prezes Wojciech Jastrzębski. – Naszym podstawowym zadaniem było uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej, a droga została zrobiona przy okazji – dodał.

Wodnik doprowadzał tu m.in. wodę, bo niebawem przy ul. Elewów Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie budowę budynków mieszkalnych. Tymczasem miasto negocjuje z Agencją Mienia Wojskowego przejęcie dróg w Osiedlu Pod Jeleniami.

- Ostatnia ofertę przedłożyłem Agencji półtora miesiąca temu. Zaproponowałem w niej wywiązanie się ze zobowiązań, które zostały podjęte w 2005 roku – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Chodzi o przekazanie miastu przez Agencję terenu pod ewentualną wystawę broni ciężkiej oraz odstąpienie od odbierania nam części terenu przy obwodnicy jeleniogórskiej. Czy jest szansa na zakończenie tych rozmów do końca roku? O to trzeba zapytać Agencję Mienia Wojskowego. My jesteśmy gotowi – dodaje prezydent.
Na całą inwestycję na ul. Elewów Wodnik wydał około 170 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group