Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5867
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ulga dla serca

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 listopada 2006, 0:00
Autor: Monika
Fot. Krzysztof Knitter
W środę w szpitalu wojewódzkim otwarto zmodernizowany oddział kardiologii.

Jest w nim 46 miejsc dla pacjentów i 10 łóżek na intensywnej opiece.
Miejsca dla chorych na serce zostały przeniesione z pierwszego piętra na parter szpitala wojewódzkiego przy ulicy Ogińskiego.
– To rozwiązanie dogodniejsze dla pacjentów – tłumaczy Piotr Binek, zastępca dyrektora szpitala.

Dotychczas sale chorych oraz gabinety zabiegowe i lekarskie były przemieszane na dwóch kondygnacjach. Teraz gabinety lekarskie zamieniły się na sale. Na parterze pozostał jeden gabinet dla lekarzy dyżurujących. Dobudowano pełny węzeł sanitarny w i toalety przy salach chorych.
Będzie więcej miejsc dla pacjentów w salach intensywnej terapii.

– Ułatwi to przeprowadzenie u pacjenta koniecznego zabiegu – wyjaśnia Binek
Na pierwszym piętrze pozostały wszystkie gabinety zabiegowe i lekarskie. Usytuowanie ich w jednym miejscu pozwoli łatwiej odnaleźć je pacjentom spoza szpitala. Rodziny przewiezionych karetką chorych z zawałem nie będą krążyć po szpitalu w poszukiwaniu pacjenta.

Remont kosztował 100 tys. zł. Miasto dołożyło 75 tys. złotych. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~szpiletti 8-11-2006 15:07
Szmajdziński i Kusiak no przeciez oni najwięcej się tam napracowali - brrrrr ma nadzieję, że już niedługo nie patrzył na te twarze
~cezar 8-11-2006 15:58
zaraz zamkną oddział bo nie będzie pieniedzy na utrzymanie albo lekarze wyjadą do angli
~ewka 8-11-2006 20:36
Cieszę się,że w naszym szpitalu coś się zmienia na dobre. Mam nadzieję jednak, iż nie będę musieć korzystać z jego pomocy. I w tym miejscu chciałabym zwrócić uwagę dyrekcji szpitala na pracę oddziału neurologi, bo tam potrzebne są szybkie zmiany personalne. Pani ordynator chyba sama wymaga specjalistycznej pomocy, bo jak mówią pacjenci i ich rodziny, nie można z tą panią w żaden sposób porozumieć w sprawach dotyczących przebiegu leczenia i stanu zdrowia pacjenta. W każdym innym miejscu opieki zdrowotnej pacjent i jego bliscy otrzymywali istotne informacje, natomiast jeleniogórska neurologia jest sezamem, do którego brak zaklęcia. Może warto byłoby tę sytuację naprawić.Wszak mieli być właściwi ludzie na właściwych miejscach.
~Av 8-11-2006 21:19
Gdzie reszta personelu oddziału kardiologii?..mają godność i szacunek do siebie by nie brac udziału w tym teatrzyku....nie moge juz patrzeć na te zakłamane twarze!Stara gwardio rządząca miejcie honor odejść!!dość waszego kłamstwa!!!mam nadzieje że nikt ze starej sitwy nie przejdzie w nadchodzacych wyborach.A co do remontu--to jakie srodki własne szpitala??szpital i tak ma potężne długi.To nieporozumienie.
~dede 8-11-2006 22:18
Oho Widzę swoją kobitkę :-) A mówi , że tak zapiernicza.A tu sesja zdjęciowa .
~RAFAL 8-11-2006 22:47
Na tym zdjeciu widac dwoch najwiekszych zlodzieji w naszym miescie!!! Jeden sprzedaje zeimie i bog wie co jeszcze pod Hipermarkety! A drugi zlikwidowal w naszym miescie koszary aby powstaly prywatne mieszkania i po to aby przejac palac PAULINUM! ZLODZIEJE!!! SLD + PIS = BANDA ZLODZIEJI! Szkoda mi tylko tego kraju i wstyd na swiecie za to ze takie osoby kieruja naszym Panstwem!
~ja i nie ja 8-11-2006 22:47
Co Pan Kusiak robi w szpitalu wojewódzkim, którego los w obliczu dołka finansowego był mu obojętny? Słabo sie robi jak patrzy się na te marionetki w okresie przedwyborczym.
~ekhem 9-11-2006 15:39
jako potencjalny pacjent nie chce tam widziec Kusiaka ani innych członków PZPR...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group