Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 7929
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukwiecone krajobrazy w ODK

Wtorek, 22 lutego 2011, 13:09
Aktualizacja: 14:35
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Ukwiecone krajobrazy w ODK
Fot. TEJO
Kwieciste akwarele i grafiki przedstawiające m.in. pejzaże „Stworzenie Świata”, można podziwiać na wystawie obrazów Katarzyny Wąsowskiej. Wernisaż miał miejsce wczoraj Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

- Artystka tworzy szybko, precyzyjnie w trudnej technice, jaką jest akwarela. W malarstwie Katarzyny Wąsowskiej można zauważyć ogromną delikatność kobiecej ręki w tworzeniu barwnych plam przedstawiających najczęściej różnego rodzaju kwiaty oraz pejzaże. Kolorami i kształtami buduje strukturę obrazów, także nie ma w nich linii prostej, gdyż w przyrodzie linia prosta nie występuje - powiedziała Stanisława Ciechanowska z ODK.

Do swych prac autorka wprowadza stopniowanie natężenia barwy, które rozjaśnia lub przyciemnia. Malując np. maki, oddaje wydawałoby się jeden kolor, w przeróżnych odcieniach, tym samym oddając w znakomity sposób delikatność tychże roślin, jednocześnie zaznaczając niebezpieczeństwo i tajemniczość, jakie się w nich kryją.

Katarzyna Wąsowska jest absolwentką Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Dyplom z zakresu grafiki uzyskała w pracowni profesora Eugeniusza Delekty. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej i edytorskiej. Swe prace z grafiki komputerowej wystawiała wraz z grupą twórczą „Potencjalna 10” m.in. w Katowicach, Cieszynie, Krakowie, czy też w Oświęcimiu. Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelowym oraz grafiką. Uczestniczy także w wielu plenerach malarskich, konkursach oraz wystawach. Naucza także plastyki w szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group