Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5728
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ukradli złom. Wpadli z właścicielem skupu

Wtorek, 8 lutego 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: KMP
Policjanci z Kowar zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżą aluminiowych profili do budowy naczep samochodów ciężarowych. Złodzieje mają 18 i 15 lat. Paser (55 lat) jest właścicielem jednego ze skupów złomu.

Nastolatkowie w miniony weekend z terenu jednej z firm w Kowarach ukradli profile aluminiowe do budowy naczep samochodów ciężarowych o wartości około 3000 zł. Cała trójka została zatrzymana w Kowarach, w samochodzie należącym do właściciela skupu złomu. W aucie ukryte były skradzione wcześniej profile, które przewożone były na złomowisko. Wróciły do właściciela.

18-latek i 55-latek trafili do policyjnego aresztu, a nieletni do Policyjnej Izby Dziecka do Wałbrzycha. – Złodzieje odpowiedzą za kradzież. Starszemu grozić może kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Nieletni za ten czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Właściciel skupu złomu odpowie natomiast za paserstwo (kara do pięciu lat więzienia). Mężczyźnie grozi również zakaz prowadzenia działalności gospodarczej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group