Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 10 kwietnia
Imieniny: Małgorzaty, Michała
Czytających: 12805
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukradł dziecku rower: odpowie za rozbój i jazdę po pijanemu

Wtorek, 12 maja 2009, 12:18
Aktualizacja: 12:18
Autor: TEJO
Pijany 23–latek z Jeleniej Góry siłą odebrał 14–latkowi rower, po czym na nim odjechał. Zatrzymany przez policjantów odpowie przed sądem nie tylko za kradzież roweru w wyniku rozboju, ale również za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

W minioną niedzielę w godzinach przedpołudniowych w Jeleniej Górze – Cieplicach jadącego na rowerze 14-letniego chłopca zatrzymał 23-letni jeleniogórzanin. Złapał za kierownicę i zagroził chłopcu pobiciem, jeśli ten nie odda mu roweru.

Używając siły odepchnął 14-latka, wskoczył na jednoślad i odjechał. Chłopiec pobiegł do domu, skąd rodzice zgłosili kradzież jednośladu połączoną z rozbojem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Około godziny od kradzieży do komisariatu zgłosił się 23-latek, który oświadczył, że znalazł rower. Prawdopodobnie przestraszył się konsekwencji, jakie może ponieść w związku z tą sprawą i wolał sam oddać się w ręce stróżów prawa – poinformował kom. Bogumił Kotowski z policji.

Przyznał się do kradzieży roweru z użyciem siły fizycznej oraz do kierowania w stanie nietrzeźwym – po przebadaniu okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna zatrzymany został w policyjnym areszcie, odpowie za kradzież w wyniku rozboju i jazdę w stanie nietrzeźwym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
31
Tak - świetny pomysł
68%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
19%
Nie mam zdania
13%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pogoda
Zima nie odpuszcza...
 
Inne wydarzenia
Mordercza walka, Śnieżka na trasie prestiżowego ultramaratonu
 
Kilometry
Utrudnienia na Bankowej
 
112
Zderzenie w Jeżowie Sudeckim
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group