Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8097
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ujawniono wytwórnię metamfetaminy

Wtorek, 22 stycznia 2019, 12:11
Aktualizacja: Czwartek, 24 stycznia 2019, 6:36
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Ujawniono wytwórnię metamfetaminy
Fot. Zdjęcie poglądowe
Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zatrzymano czterech mężczyzn, podejrzanych o wytwarzanie metamfetaminy. Podczas przeszukania ich domów ujawniono i zabezpieczono 2,5 kilograma metamfetaminy i około 200 tysięcy sztuk tabletek wykorzystywanych do produkcji tego narkotyku. Sprawcom grozi do 20 lat więzienia.

Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego, w wieku od 36 do 47 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu.

Mężczyznom zarzucono, że w okresie od października 2018 roku do stycznia 2019 roku wspólnie i w porozumieniu wytworzyli znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, w ilości przekraczającej 600 gramów – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Według ustaleń Prokuratury, podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Dodatkowo dwóm z zatrzymanych zarzucono także posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych – dodaje prokurator.

Zatrzymani nie przyznali się do winy, jednak podczas przeszukania ich domów w Jeleniej Górze i Bolesławcu, znaleziono 2,5 kilograma metamfetaminy i 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, wykorzystywaną do produkcji narkotyków. Ustalono również, że tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii.

W budynku na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy – informuje T. Czułowski. - Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzęt służący do produkcji narkotyków. Ponadto zajęto należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz pojazd marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez Prokuraturę – dodaje Tomasz Czułowski.

Ze względu na grożącą im wysoką karę, a także możliwość utrudniania śledztwa, mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

- Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat – informuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

30
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
2%
Złości
7
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group