Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11362
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ujawniono wytwórnię metamfetaminy

Wtorek, 22 stycznia 2019, 12:11
Aktualizacja: Czwartek, 24 stycznia 2019, 6:36
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Ujawniono wytwórnię metamfetaminy
Fot. Zdjęcie poglądowe
Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zatrzymano czterech mężczyzn, podejrzanych o wytwarzanie metamfetaminy. Podczas przeszukania ich domów ujawniono i zabezpieczono 2,5 kilograma metamfetaminy i około 200 tysięcy sztuk tabletek wykorzystywanych do produkcji tego narkotyku. Sprawcom grozi do 20 lat więzienia.

Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego, w wieku od 36 do 47 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu.

Mężczyznom zarzucono, że w okresie od października 2018 roku do stycznia 2019 roku wspólnie i w porozumieniu wytworzyli znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, w ilości przekraczającej 600 gramów – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Według ustaleń Prokuratury, podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Dodatkowo dwóm z zatrzymanych zarzucono także posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych – dodaje prokurator.

Zatrzymani nie przyznali się do winy, jednak podczas przeszukania ich domów w Jeleniej Górze i Bolesławcu, znaleziono 2,5 kilograma metamfetaminy i 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, wykorzystywaną do produkcji narkotyków. Ustalono również, że tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii.

W budynku na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy – informuje T. Czułowski. - Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzęt służący do produkcji narkotyków. Ponadto zajęto należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz pojazd marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez Prokuraturę – dodaje Tomasz Czułowski.

Ze względu na grożącą im wysoką karę, a także możliwość utrudniania śledztwa, mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

- Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat – informuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

30
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
2%
Złości
7
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
223
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group