Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uhonorowani za ofiarność i otwarte serca

Środa, 12 października 2016, 7:02
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2016, 8:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Uhonorowani za ofiarność i otwarte serca
Fot. Organizatorzy
Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa w Jeleniej Górze przyznało tytuły Honorowego Członka Stowarzyszenia oraz Przyjaciela Stowarzyszenia tym, którzy od lat wspierają go merytorycznie, finansowo czy rzeczowo oraz dzielą się swoim doświadczeniem.

Wiele odznaczonych osób znanych jest również z pomocy innym, nie tylko niepełnosprawnym.

Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się podczas inauguracji zajęć terapeutycznych w Osiedlowym Klubie "Orlik" w Jeleniej Górze. Wśród gości w tym dniu nie zabrakło m.in. Lucyny Kornobys, która jest ikoną sportu osób niepełnosprawnych. Oprawę muzyczną zapewnili muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie dostarczyło wszystkim zebranym na uroczystości wiele wzruszeń i emocji.
Statuetkę "Honorowy Członek Stowarzyszenia" odebrali: Joanna Konopka, Elżbieta Zakrzewska i Zbigniew Ładziński, a statuetkę "Przyjaciela Stowarzyszenia" - Bernadeta i Andrzej Kosior oraz Beata i Grzegorz Zakrzewscy. Złoty Medal Stowarzyszenia "Przyjaciel Stowarzyszenia" otrzymali: Lucyna Kornobys, Ewa Lenart i Jadwiga Karasiewicz .

- Uhonorowani to osoby niezwykłe, a ich nominacja nie jest dziełem przypadku, ale efektem ich ciężkiej pracy na rzecz stowarzyszenia oraz innych osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności – mówi Bożena Tarłowska, zastępca prezesa Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa w Jeleniej Górze.

– Naszym odznaczonym dziękujemy za współpracę, okazane wsparcie i równocześnie życzymy wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Działania stowarzyszania nie byłyby możliwe, gdyby nie grono takich właśnie przyjaciół i życzliwych ludzi – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group