Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 3370
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uderzyli burmistrza po kieszeni

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 4 marca 2008, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Mar
Fot. Archiwum
Zamiast prawie 9 tysięcy złotych szef miasta będzie on zarabiał pensję minimalną na tym stanowisku. 3.450 wynagrodzenia zasadniczego, 1.080 dodatku funkcyjnego i 690 złotych wysługi lat. Razem 5.220 złotych brutto.

Obniżka pensji burmistrza Wiesława Bobrowskiego była jednym z głównych punktów ostatniej sesji rady gminy Lubomierz. Radni zdecydowali, że szef miasta będzie zarabiał dużo mniej.

Cztery tysiące mniej za pracę szefa miasta to kolejny element wojny, jaką toczy większość radnych z burmistrzem i jego zastępcą, Arturem Mazurem. Obywatelski komitet referendalny zebrał w ciągu zaledwie kilku dni ponad tysiąc podpisów pod wnioskiem o rozpisanie głosowania.

Podpisy i pełen wniosek trafiły w środę do komisarza wyborczego w Jeleniej Górze, który w najbliższym czasie oficjalnie ogłosi, czy wniosek spełnia wszystkie wymogi formalne. Jeśli tak się stanie, głosowanie za odwołaniem Wiesława Bobrowskiego odbyłoby się 11 maja.

Radni nie zatwierdzili też uchwały burmistrza o obsadzeniu stanowiska kierownika urzędu stanu cywilnego. Obecny na sesji zastępca burmistrza Artur Mazur, wściekły na radnych, odczytał zarzuty, jakie postawiono poprzedniej kierowniczce USC.

Ponieważ poprzednia kierowniczka rozstała się z urzędem w trybie porozumienia stron, pewnie szykuje się kolejny proces burmistrz kontra zwolniony pracownik. Większość dotychczasowych rozpraw przez sądami pracy wygrywali byli pracownicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group