Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6910
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uderzenie w królów szos

Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Uderzenie w królów szos
Fot. Jelonka.com
Jeżdżą za szybko, zabierają za dużo pasażerów. Policja ma na nich oko. Mowa o kierowcach samochodów ciężarowych i autobusów.

Takie są wnioski z przeprowadzonej niedawno akcji „Transport”. Jak poinformował podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, funkcjonariusze tym razem zaczaili się na rogatkach miasta, przy ulicy Wrocławskiej.

Pod lupą mieli szczególnie samochody ciężarowe. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godz. dla tych pojazdów. Jak się okazało, są kierowcy, którzy tego nie przestrzegają. – Zatrzymaliśmy 15 ciężarówek, które jechały szybciej – tłumaczy podinsp. Dyjach.

Policjanci wzięli także pod lupę autobusy. Stwierdzili, że wiele z nich, zwłaszcza prywatnych przewoźników, zabiera do środka za dużo pasażerów.
– Kontrole przeprowadzone na dworcach i przystankach w mieście nie wykazały uchybień. Jednak kierowcy „nadrabiają” zaległości, kiedy wyjadą z centrum – wyjaśnia policja.

Zabierając zbyt dużo ludzi do wnętrza autokarów często kierują się dodatkowym zyskiem, ale ryzykują bezpieczeństwem swoim i pasażerów.

Policjanci przypominają, że akcja będzie wciąż prowadzona i kierowcy dużych pojazdów muszą się mieć na baczności.
Często jeżdżą brawurowo. Sądzą, że jak są „więksi”, to im wszystko wolno. Policja chce położyć kres temu zjawisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group