Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2314
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lądek Zdrój: Udany start Grzegorza Leszka na DFBG

Środa, 22 lipca 2015, 15:59
Aktualizacja: 16:25
Autor: Przemek Kaczałko
Lądek Zdrój: Udany start Grzegorza Leszka na DFBG
Fot. Zabiegani.com.pl
III edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich za nami. Wśród uczestników, którzy charakteryzują się niezwykłą wydolnością znalazł się nasz rekordzista w zdobyciu 28 szczytów polskich pasm górskich – Grzegorz Leszek. Jeleniogórzanin w biegu na dystansie 130 km zajął 16. miejsce w klasyfikacji open, a trzecie w M20!

Lądek Zdrój przywitał biegaczy nie tylko ekstremalnymi trasami, ale i upałem, który najbardziej doskwierał na odcinkach asfaltowych.
Rywalizacja była zacięta, o wyniku dużo decyduje strategia, poznanie swojego organizmu i czas spędzony na bufetach. Cały czas obserwujesz zawodników, próbujesz dostrzec ich pulsometr na podbiegach i sprawdzić jak bardzo się angażują i jak są zmęczeni – opowiada Grzegorz Leszek. To jeszcze mój nawyk z kolarstwa – zdradza jeleniogórzanin.

- Teraz to już mój fizjoterapeuta sznurkiem mnie do drzwi chyba przywiąże – zażartował biegacz. Po rekordzie nie do końca się zregenerowałem. Gdybym miał jeszcze tydzień przerwy, byłaby szansa na wyższe miejsce, ale z 3. pozycji w kategorii jestem bardzo zadowolony – wyjaśnia Grzegorz Leszek, który na metę Super Trailu przybył w czasie 20 h 29 min. 4 sek.

W planie startów zawodnik reprezentujący „Zabiegani Team” ma Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (18.20 września), ale nie zdecydował jeszcze czy przebiegnie cały dystans (145 km), czy połowę.

W tym samym biegu 27. miejsce zajął Piotr Skarbuński z Jeleniej Góry (7. w kategorii M40).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group