Zalogowanych: 23

I-liga koszykarzy: Udany rewanż Radovicia na Sudetach

Sobota, 10 grudnia 2011, 21:51
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 18:35
Nowy trener MOSiR–u Krosno Dusan Radovic, który ma w pamięci porażkę z Sudetami w barażach o I–ligę, kiedy to opiekował się Open Florentyną Pleszew, po sobotnim spotkaniu w Jeleniej Górze ma powody do zadowolenia. Przedostatnia ekipa ligowej tabeli prowadzona przez Serba wygrała w hali im. Mariana Koczwary 60:50.

Mecz pomiędzy Sudetami, a MOSiR-em Krosno odzwierciedlał pozycję w tabeli obu ekip. Proste błędy, chaotyczne akcje charakteryzowały większą część spotkania, które lepiej rozpoczęli gospodarze. Sudety po pierwszej kwarcie prowadziły 14:13, a w drugiej odsłonie odskoczyły na pięć punktów (21:16), ale tuż przed przerwą to goście doszli do głosu i do szatni schodzili prowadząc 28:23.

Po zmianie stron podopieczni Dusana Radovica powiększyli przewagę do 10 punktów, którą utrzymywali do ostatniej kwarty. Goście znaczącą przewagę uzyskali dzięki celnym rzutom za 3 pkt. W całym meczu MOSiR trafiał 8 razy z dystansu, zaś Sudety zaledwie dwukrotnie. W ostatniej "ćwiartce" jeleniogórzanie mieli ogromną szansę na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Na siedem minut przed końcem czterech graczy z Krosna miało po 4 faule, a po akcji Kozaka Sudety przegrywały zaledwie 41:46. W ekipie gości skutecznie zagrał doświadczony Pluta, który przy pomocy celnych "trójek" i osobistych doprowadził w 37. minucie do stanu 41:53. Jeszcze na 2 i pół minuty przed końcową syreną Bukowiecki zmniejszył straty do 7 punktów, ale po raz kolejny zapał gospodarzy ostudził Pluta i ostatecznie Sudety przegrały siódmy mecz na własnym parkiecie w sezonie 2011/2012.

W następnej kolejce (14 grudnia) Sudety zagrają w Radomiu z Rosą. W tabeli jeleniogórzanie zajmują 13. lokatę.

Sudety Jelenia Góra - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 50:60 (14:13, 9:15, 11:16, 16:16)

Sudety: Minciel 12, Bukowiecki 11, Wilusz 10, Niesobski 10, Maryniewski 3, Kozak 2, Kołtun 2

MOSiR: Pluta 21, Pieloch 12, Piotrkowski 11, Oczkowicz 8, Kamecki 6, Partyka 2, Kamiński, Puścizna