Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Udane Janowianki

Niedziela, 24 czerwca 2018, 6:36
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2018, 6:39
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Udane Janowianki
Fot. WAC
Zimna i deszczowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom Janowic Wielkich w udziale w święcie swojej gminy, czyli tradycyjnych „Janowiankach”.

Festyn odbył się wczoraj (23.06) w Parku Rekreacyjnym "Zielona Dolina" . Organizatorem imprezy był Urząd Gminy, przy wsparciu wielu sponsorów.

Mimo kiepskiej pogody, mieszkańcy gminy nie mogli narzekać na nudę podczas jej święta. Coś dla siebie mogli znaleźć starsi i młodsi. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na organizację kolejnej edycji Wędrownego Przeglądu Piosenki "Polana". Obok cennych gadżetów czy vouchera można było sporo wygrać kręcąc tzw. Wiankiem Nagród.

W namiocie sołectwa na głodnych czekała pajda chleba ze smalcem oraz domowe ciasta. Artystycznie imprezę wzbogaciły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz oraz zespołów „Bolczowianie” i „Rudawianie”. Wszyscy znakomicie bawili się na występie Młodzieżowego Teatru Cyrkowego "Cyrkland" z Miłkowa. Finałem „Janowianek” były: taniec z wiankami, czyli zumbowa rozgrzewka przed zabawą taneczną i zabawa taneczna przy muzyce granej na żywo.

- Szkoda, że zła pogoda przepłoszyła część janowiczan, ale myślę że ci co przyszli, nie żałują – mówiła pani Anna z Janowic Wielkich. - Takie imprezy to bardzo dobry sposób na integrację naszej małej społeczności. Na „Janowianki” przyszłam z wnukami, które świetnie bawiły się na dmuchańcach oraz na występie iluzjonisty - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group