Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 12483
Zalogowanych: 115
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Udane eliminacje judoków

Czwartek, 19 kwietnia 2007, 0:00
Autor: KED
Trójka zawodników z sekcji judo Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Sportowego Gwardia wywalczyła awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy Gwardii o prawo startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia w Opolu, walczyli podczas eliminacji regionu III w Poznaniu. W imprezie udział wzięło 198 zawodników i zawodniczek (roczniki 1991 i 92) reprezentujących dwadzieścia klubów z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Spośród jeleniogórzan najlepszym wynikiem turnieju może się pochwalić Piotr Płoński, który w kategorii do 60 kilogramów (startowało w niej 19 judoków) zajął pierwsze miejsce, wygrywając swoje walki przez ippon czyli przed czasem. W wadze +90 kg. drugi był Marcin Kusz, zaś w wadze do 55 kg. na trzecim stopniu podium stanął Patryk Pater.

Trenerami całej trójki judoków Gwardii, którzy mają duże szanse na dobry występ w finale OOM w Opolu są: Kazimierz Piecuch i Barbara Matiasz - Płońska

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
1275
Żadnej
30%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
54%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy szczepionka na COVID sprzedała nam raka? Prawda czy mit?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
23–latka zderzyła się z wielką ciężarówką
 
Jelenia Góra - KARR
XV Święto Województwa Dolnośląskiego!
 
Aktualności
Coraz więcej śniegu w Karkonoszach
 
Pomagamy
Zbiera na album o Karkonoszach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group