Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3325
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana integracja w Dniu Dziecka

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:10
Aktualizacja: 21:11
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Udana integracja w Dniu Dziecka
Fot. użyczone
W minioną sobotę w sali gimnastycznej przy ZSO nr 1 odbył się Siatkarski Dzień Dziecka. Impreza została zorganizowana przez Integracyjny Klub Sportowy „Jelenia Góra” dla wychowanków ośrodków opiekuńczo–wychowawczych z okolicy Jeleniej Góry. Łącznie w imprezie wzięło udział 46 osób z Domu Dziecka i Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Jeleniej Górze a także z Przesieki i Lubomierza. Czas dzieci w wieku od 5 do 18 lat wypełniony został zabawami i grami sportowymi, a także warsztatami integracyjno–twórczymi.

- Siatkarski Dzień Dziecka to pierwsza impreza zorganizowana w ramach współpracy z ośrodkami opiekuńczo-wychowawczymi z całego regionu – mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra i dodaje – pragniemy, aby ta współpraca rozwijała się i owocowała większą ilością zajęć dla dzieci i młodzieży.

W trakcie ponad trzech godzin wspólnej zabawy dzieci zostały podzielone na dwie grupy: przedszkole wraz z podstawówką, a także gimnazjum i liceum. Kiedy młodsze dzieci miały zajęcia warsztatowe, prowadzone przez Karolinę Majewską, psychologa i sekretarza IKS Jelenia Góra, starsze brały udział w grach sportowych, przygotowanych przez Jerzego Sarnę, instruktora sportu, trenera i prezesa IKS-u.

- Zaplanowaliśmy podział na grupy ze względu na dość liczne przybycie podopiecznych – co z resztą bardzo nas ucieszyło. Chcieliśmy również, by zaproponowane przez nas aktywności były zróżnicowane i atrakcyjne dla dzieci. Dlatego skoncentrowaliśmy się z jednej strony na zabawach związanych ze sportem i propagowaną przez nas siatkówką, a z drugiej strony na zajęciach warsztatowych – podkreśla Karolina Majewska.

Po zmaganiach sportowych i zajęciach twórczych przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez organizatora, a także sponsora – firmę McDonald’s, reprezentowaną przez Olgę Pawlak. Dzieci otrzymały owoce, kanapkę i napój a także słodycze. - Z relacji dzieci i młodzieży wiemy, że zajęcia bardzo im się podobały. Wymieniały konkretne zabawy czy gry, co pomoże nam w organizacji kolejnego takiego spotkania – stwierdził prezes
IKS-u Jelenia Góra.

Przy wsparciu Urzędu Miasta, a także współpracy z dyrekcją placówek i wychowawcami, IKS planuje następną tego typu imprezę, najprawdopodobniej już w grudniu bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group