Czytających: 9368

Jelenia Góra: Udana inauguracja w wykonaniu Maciejowej

Niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:25
Aktualizacja: 15:44
W niedzielę (27.08) wystartowały rozgrywki klasy B w okręgu jeleniogórskim. W meczu inaugurującym sezon 2017/2018 KS Maciejowa pokonał Mitex Podgórzyn 3:0!

Jeleniogórzanie kolejny sezon rozgrywają mecze w roli gospodarza na stadionie przy ul. Lubańskiej i z pewnością start rozgrywek zaliczą do bardzo udanych, bowiem w konfrontacji z wymagającym rywalem, jakim jest Mitex Podgórzyn - strzelili trzy gole, zachowując czyste konto "z tyłu".

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Gdy tylko gospodarze dochodzili do sytuacji bramkowych, potencjalni egzekutorzy mieli rozregulowane celowniki i piłka szybowała daleko od bramki. Po zmianie stron dogodnych sytuacji nie brakowało po obu stronach, jednak to miejscowi zdobywali bramki. W 48. minucie miejscowi doczekali się rzutu wolnego w pobliżu pola karnego przeciwników, a lekki strzał Wojciecha Gila zaskoczył wszystkich, włącznie z bramkarzem Mitexu, który wywołał uśmiechy na twarzach ekipy z Maciejowej oraz zdumienie swoich kolegów z drużyny. W 52. minucie kolejny atak wykończony przez Gila zakończył się golem na 2:0, co zmobilizowało gości do większej aktywności. Zespół z Podgórzyna ambitnie walczył o bramkę kontaktową, jednak w 73. minucie to miejscowi ponownie cieszyli się z trafienia. Autorem gola na 3:0 był Wojciech Ragus i jak się okazało, była to bramka ustalająca wynik spotkania 1. kolejki klasy B, grupy II. Pozostałe spotkania rozpoczną się o godz. 15:00.

KS Maciejowa - Mitex Podgórzyn 3:0 (0:0)