Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9189
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana aukcja w BWA

Środa, 23 maja 2018, 9:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Udana aukcja w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Galeria BWA w Jeleniej Górze, która była gospodarzem pierwszej w mieście aukcji dzieł sztuki lokalnych artystów, podsumowała efekty przeprowadzonej w minioną sobotę (19.05) akcji. Udało się sprzedać dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych.

Podczas licytacji udało się sprzedać 22 dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych, z czego większość środków trafi do samych artystów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy pracownicy byli bardzo dobrze zorganizowani. Mankamentem jest dość mała liczba kupujących, ale i tak nie było źle - powiedziała Joanna Mielech, kierowniczka Działu Wystaw Galerii BWA, która to placówka wzbogaci się o 2,8 tys. zł. Jak ustalono wcześniej, 10 proc. zebranych środków trafi do BWA, 5 proc. do Rotary Club Karpacz-Karkonosze (organizatora aukcji), a 85 proc. do twórców licytowanych prac. - Środki przeznaczymy na działalność statutowo-organizacyjną, być może uda się kupić komputer - zdradziła Joanna Mielech, która zapowiada kolejną aukcję na późną jesień.

Podczas sobotniego spotkania najdrożej sprzedano obraz Kamili Krzyżaniak, młodej artystki (5 tys. zł), a także dzieła Dariusza Milińskiego (za 4 i 3 tys. zł). Prace, które się nie sprzedały wrócą do ich autorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group