Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2223
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczyli się bezpiecznie żyć. W ramach konkursu

Piątek, 16 marca 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Uczyli się bezpiecznie żyć. W ramach konkursu
Fot. Petr
Jak zachować się podczas wypadku drogowego? Co zrobić i jak pomóc komuś, kto zasłabł na ulicy? Gdzie zadzwonić, jeśli ulegniemy wypadkowi w górach? Zasady zachowania się w sytuacjach trudnych ćwiczyli wczoraj mali i duzi w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze w ramach IV Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.

Ideą konkursu jest sprawdzenie praktycznych umiejętności dzieci oraz młodzieży, związanych z zachowaniem się w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia zarówno swojego, jak również osób trzecich. – Uczestnicy konkursu przechodzą przez kolejne stacje, na których rozgrywają się zainscenizowane zdarzenia, np. wypadek drogowy, zasłabnięcie przechodnia, podtopienie czy wypadek w górach. Pod czujnym okiem ratowników medycznych, z GOPR-u, policjantów i strażaków dzieci i młodzież wykazują się umiejętnościami ratowniczymi; próbują znaleźć się w trudnych sytuacjach, a także zdobywają nowe, dotychczas nieznane doświadczenia – mówi Maciej Gałęski z Euroregionu Nysa, przewodniczący komitetu organizacyjnego konkursu.

Najlepsi „mali ratownicy” otrzymali wczoraj od jury konkursu nagrody i wyróżnienia. Imprezę zorganizowali Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Współorganizatorami i partnerami cyklicznego przedsięwzięcia są m.in. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry, Wrocławia, Wałbrzycha oraz Legnicy, KMP w Jeleniej Górze i Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group