Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3971
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie ZSiPS zrobili duży krok w przyszłość

Sobota, 18 czerwca 2011, 8:52
Aktualizacja: 10:09
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Uczniowie ZSiPS zrobili duży krok w przyszłość
Fot. Agrafka
W Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Pierwszy krok w lepszą przyszłość”, w ramach którego uczniowie poszerzali swoje umiejętności zawodowe m.in. na praktykach w krakowskim Zakładzie Aktywności Zawodowej.

W projekcie „Pierwszy krok w lepszą przyszłość” wzięło udział pięćdziesięciu uczniów z ZSiPS, którzy szkolili się na zajęciach gastronomicznych, hotelarskich, komputerowych, doradztwa zawodowego, socjoterapeutycznych i warsztatach psychologicznych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoliła na doposażenie kuchni internatu w ZSiPS, a także na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć.

- Dzięki tym praktykom pokazaliśmy naszym uczniom możliwości wejścia w dorosłe życie. W Zakładzie Aktywności Zawodowej mieli okazję obserwować pracę osób niepełnosprawnych intelektualnie, które znalazły już zatrudnienie. Były to bardzo ważne zajęcia, szczególnie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – powiedział Romuald Szpot, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

Uczniowie brali udział w praktykach zawodowych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Jeleniej Górze oraz Krakowie. Zwiedzili także ZAZ w Świerzawie. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież poznała też nowy zawód – pomocnik obsługi hotelowej.

- Bardzo podobały mi się szkolenia w Krakowie, gdzie przygotowywałem się do zawodu kucharza. Pierwszy raz brałem udział w takich warsztatach i mam nadzieję, że jeszcze będę miał taką możliwość, a przy okazji zwiedziliśmy Kraków, który urzekł wszystkich swoim pięknem i ciekawymi zabytkami – powiedział Kamil Strzałkowski, 18-letni uczeń ZSiPS.
Projekt „Pierwszy krok w lepszą przyszłość" był współfinansowany przez Unię Europejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group