Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7580
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uczniowie poćwiczą w hali

Czwartek, 13 sierpnia 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Ola
REGION: Uczniowie poćwiczą w hali
Fot. Ola
Za niespełna trzy tygodnie rozpoczęcie roku szkolnego. Większość młodych narzeka, że czeka ich kolejny rok w szarych murach szkoły. Wiele placówek wykorzystuje okres wakacji na nowe inwestycje. Przy SP i Gimnazjum w Karpaczu powstanie pełnowymiarowa hala sportowa z boiskiem wielofunkcyjnym.

Wkrótce uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Większość z nich narzeka na miejsce, w którym spędzają po kilka godzin dziennie. Szkoła przeważnie kojarzy im się z szarymi murami. Jeden z licealistów, którego zapytaliśmy, dlaczego niechętnie myśli o powrocie do szkoły, stwierdza, że sale są ponure i nieprzyjemne. Otoczenie, w którym się uczysz też jest ważne – mówi nastolatek.

Jednak wiele szkół wykorzystuje okres wakacji na realizację inwestycji. Zobaczyliśmy, że w jednej z podstawówek zmieniają wykładziny (nowe są w ładnych intensywnych kolorach), które rozświetlają wnętrze szkoły. Natomiast, w jednej z kowarskich placówek zrobiono nową elewację.

Z pewnością, z nowego wizerunku szkoły ucieszą się uczniowie karpackiej SP i Gimnazjum, gdzie postępuje budowa hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym (do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki). – Widownia pomieści aż 250 osób. Ponadto w hali znajdzie się siłownia i niewielka sala fitness, a na zewnątrz będzie drugie boisko – informuje Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Znajdujące się w centrum miasta, podstawówka i gimnazjum, nie miały dotąd sali sportowej. Niedługo, oprócz uczniów, z nowego obiektu będą mogli korzystać członkowie klubów sportowych i mieszkańcy (po godzinach zajęć szkolnych). Hala będzie gotowa jeszcze w grudniu tego roku.

Zastępca burmistrza Karpacza poinformował nas również o powstawaniu drugiej pełnowymiarowej hali (ze środków Urzędu Marszałkowskiego), tym razem przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. Budowa tego obiektu potrwa, z kolei, do końca 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group