Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7353
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczniowie po studencku. Mają indeksy i wykłady

Wtorek, 6 grudnia 2011, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uczniowie po studencku. Mają indeksy i wykłady
Fot. Organizator
W minionym tygodniu Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze gościło studentów Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi artyści inspirowani barwami jesieni uczestniczyli w zajęciach plastycznych.

ZSRA bierze udział w Uniwersytecie Dziecięcym już po raz piąty. W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych uczniowie rysowali, malowali i tworzyli projekty gipsowe w specjalistycznych pracowniach. Na zakończenie spotkania dzieła wykonane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowane zostały na wernisażu, który dla wielu był ich pierwszą prezentacją talentu.

- Uniwersytet Dziecięcy działa od sześciu lat, a my uczestniczymy w nim od lat pięciu, czyli niemal od początku. Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z tego udziału, bo są to zajęcia różnorodne zarówno z dziedziny geografii, fizyki, teatru, filozofii, etyki i wielu innych. W poszczególnych zajęciach biorą udział wybrane grupy, które interesują się konkretnymi tematami, przy czym wszystko odbywa się na poważnie, jak na uniwersytecie – mówi Krystyna Szychowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

W zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego co roku udział bierze m.in. Klaudia Grzybek, obecnie uczennica II klasy gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.
- To są fajne zajęcia. Na otwarcia jeździmy zazwyczaj do teatru, byliśmy też we Wrocławiu, Legnicy i wielu innych miejscach. To ciekawe doświadczenie być studentem i jednocześnie gimnazjalistą. Podczas tych zajęć mamy bowiem indeksy, do których dostajemy normalne wpisy, jak studenci. Mamy też takie same wykłady, jak na studiach. W tym roku byłam już na otwarciu Uniwersytetu i brałam udział w zajęciach plastycznych w naszym liceum. Było super! – mówi Klaudia.

Pierwszy raz w takich zajęciach uczestniczyła natomiast Emilia Borowska, uczennica III klasy gimnazjum ZSRA.
- Bardzo podobają mi się te warsztaty, mimo że nie mam zbytniego talentu plastycznego. Lubię malować i rysować, a te zajęcia dały mi większe pole działania. Polecam – powiedziała Emilia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group