Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5617
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie „Plastyka” u Hauptmanna

Czwartek, 19 listopada 2015, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 20 listopada 2015, 7:24
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Uczniowie  „Plastyka” u Hauptmanna
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze brali udział w warsztatach portretowych towarzyszących uroczystości z okazji 153 rocznicy urodzin pisarza, noblisty Gerharta Hauptmanna, które odbyły się w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”.

Jednym z punktów programu uroczystości było otwarcie w muzeum wystawy portretów pisarza, autorstwa mistrzów jemu współczesnych. Dzieła z zakresu grafiki, rysunku, malarstwa i fotografii były inspiracją do działań twórczych młodych plastyków. Pracowali oni w muzeum pod kierunkiem Beaty Kornickiej-Koneckiej – artysty plastyka i nauczyciela Liceum Plastycznego.

Malująca i rysująca młodzież była dodatkową atrakcją dla gości, którzy wysłuchali koncertu skrzypcowego, prezentacji uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze oraz prelekcji na temat portretu na przestrzeni wieków, autorstwa Ewy Mickiewicz – historyka sztuki i również nauczyciela Liceum Plastycznego.

Prace uczniów powstałe na warsztatach będą towarzyszyć wystawie dawnych mistrzów i można je zobaczyć w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”. Zapraszamy.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group