Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2970
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uczniowie otwierają własny biznes

Piątek, 31 października 2014, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 1 listopada 2014, 7:48
Autor: Mea
Region: Uczniowie otwierają własny biznes
Fot. Mea
„Przedsiębiorcza klasa” to projekt edukacyjny, w którym biorą udział klasy m.in. z Janowic Wielkich, Podgórzyna i Jeżowa Sudeckiego. – Uczniowie z Janowic Wielkich sami będą produkować magnesy na lodówki i je sprzedawać – mówi Miłosz Kamiński, sekretarz gminy Janowice Wielkie.

W Wieży Widokowej w Radomierzu podpisana została umowa miedzy marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i wójtami gmin uczestniczących w projekcie edukacyjnym "Przedsiębiorcza klasa". Podczas spotkania z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego uczniowie klasy VI szkoły podstawowej w Gminnym Zespole Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich przygotowali i przedstawili prezentację dotyczącą udziału w projekcie, który realizowany jest przez Wydział Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy merytorycznym wsparciu Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

- Każda gmina na projekt otrzyma 20 tys. zł z Województwa Dolnośląskiego. W Janowicach Wielkich kupimy kopiarkę, drukarkę, aparat fotograficzny, laptopa i projektor do realizacji zadań w projekcie. Odbędą się także wyjazdy studyjne m.in. do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jeleniogórskich Zakładów Optycznych czy Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Odwiedzani przez uczniów będą także janowiccy przedsiębiorcy: piekarnia i sklep spożywczy p. Szpechtów oraz Firma Betform-art. Wszystko po to, by młodzi przedsiębiorcy nauczyli się, jak prowadzić firmę – mówi Miłosz Kamiński.

Celem projektu to przede wszystkim przygotowanie uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz pełnienia różnych ról zawodowych, a także promocja postaw przedsiębiorczych i pobudzanie kreatywności wśród uczniów.

- Temat projektu edukacyjnego, który został wybrany przez uczniów to "Młodzi przedsiębiorcy uczą zdrowego odżywiania w ramach działalności spółdzielni uczniowskiej". Ich przedsięwzięcie gospodarcze będzie polegało na wytwarzaniu magnesów na lodówkę z zasadami zdrowego odżywiania oraz ich sprzedaży w ramach działalności spółdzielni uczniowskiej – informuje sekretarz.

Uczniowie przed przystąpieniem do projektu odpowiedzieli na cztery pytania: Dlaczego spółdzielnia uczniowska? Dlaczego promowanie zdrowego odżywiania? Dlaczego magnesy na lodówkę? Dlaczego chcą działać?

- Wiedza, którą pozyskają podczas realizacji projektu ma w przyszłości pomóc im w założeniu własnej działalności gospodarczej – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group