Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8500
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie „Mechanika” przejdą specjalistyczne kursy

Środa, 9 listopada 2016, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 10 listopada 2016, 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Uczniowie „Mechanika” przejdą specjalistyczne kursy
Fot. ZST Mechanik
40 uczniów Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze i ośmiu nauczycieli zawodu przejdzie specjalistyczne kursy w warszawskiej firmie Bosch. Szkolenia odbędą się w ramach projektu, finansowanego ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej (ZIT AJ). Szkoła pozyska również nowy sprzęt. Łączna wartość tego projektu to 340 tys. zł.

Na szkolenie pojadą najzdolniejsi wybrani uczniowie kształcący się w kierunkach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.

- Głównym organizatorem tych szkoleń jest warszawska firma Bosch, która dla 40 naszych uczniów i 8 nauczycieli zorganizuje pięć wysoko wyspecjalizowanych kursów z zakresu m.in. klimatyzacji, ustawiania wtrysków czy elektronicznych najnowocześniejszych rozwiązań – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze. – Część uczniów na te dwutygodniowe szkolenia wyjedzie w ferie zimowe, a część w marcu w okresie zaplanowanych praktyk zawodowych. Dodatkowo szkoła pozyska sprzęt, w postaci urządzeń pomiarowych do „samochodówki” – dodaje dyrektor szkoły.

Uczniowie najlepiej ocenieni przez organizatora szkoleń, będą mieli dodatkowo szanse odbyć staże w oddziałach firmy Bosch na naszym terenie i otrzymają pieniądze za dojazd i zapłatę za pracę. Udział w tym projekcie wezmą również uczniowie z Jeżowa Sudeckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group