Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8011
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie „Mechanika” najlepsi w swoim fachu

Piątek, 24 kwietnia 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uczniowie „Mechanika” najlepsi w swoim fachu
Fot. ZST "Mechanik"
Technicy mechatronicy oraz technicy mechanicy z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze zajęli pierwsze miejsca w wojewódzkim etapie konkursu „Najlepszy uczeń w zawodzie 2015”. Technicy cyfrowych procesów graficznych natomiast wywalczyli II miejsce.

W trzyosobowym zespole techników mechatroników walczyli: Jakub Sromek, Daniel Sidło i Kamil Brożyna. Do konkursu przygotowywali się pod okiem Waldemara Krupy. Uczniowie swoją wiedzę i doświadczenie praktyczne udowodnili dwukrotnie zdobywając najwyższą lokatę najpierw na etapie regionalnym, a następnie wojewódzkim.
Dokładnie taki sam sukces na swoim koncie mają technicy mechanicy: Paweł Zmarzlik, Paweł Łynsza i Kamil Bogdański przygotowywani przez Adriana Sokołowskiego.

Natomiast zespół techników cyfrowych procesów graficznych w składzie: Paweł Garbarczyk, Damian Oskory i Adrian Zając (pod opieką Lesława Zdanowicza) na etapie regionalnym zajął I miejsce, a na etapie wojewódzkim – II miejsce.
W etapie regionalnym na najwyższym miejscu na podium ponadto stanęli technicy budownictwa tutejszej szkoły: Adrian Michalak, Martyna Kudela i Natalia Chmielewska, których do konkursu przygotowywała Lilianna Lucerska.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Wanda Kozyra uczniowie wystawieni do udziału w konkursie, to pasjonaci w swoich branżach. Nie boją się nowych wyzwań i chętnie weryfikują wiedzę zdobytą na zajęciach z rzeczywistością. W ich działaniach wspierają ich nauczyciele i pracodawcy, u których mogą odbywać praktyki i staże zawodowe. Uczestnicy jednogłośnie uważają, że udział w tego typu konkursie jest dla nich olbrzymią szansą zawodową.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” zorganizowanego
przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu i realizowanego przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group