Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6106
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie kowarskiego ZSO w "Zemście Bladawca"

Wiadomości: Kowary
Piątek, 23 czerwca 2017, 7:15
Aktualizacja: Sobota, 24 czerwca 2017, 7:18
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W środę (21.06) wypełniona do ostatniego miejsca sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach na kilka chwil zamieniła się we wnętrze planety Aragena, zamieszkałej przez Enterytów. Wszystko za sprawą premiery spektaklu „Zemsta Bladawca” w wykonaniu szkolnego teatru „bez Nazwy”.

Zespół teatralny „bez Nazwy” działa w ramach prowadzonej w kowarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących innowacji pedagogicznej pod nazwą „Lem w teatrze”. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach młodzież może występować na prawdziwej scenie dla dużej publiczności. - Przygotowujemy spektakle, które mają przybliżyć uczniom twórczość patrona naszej szkoły. W tym roku zaprosiliśmy na premierę uczniów klas 6 szkół podstawowych z naszego miasta oraz uczniów naszej szkoły - mówił po spektaklu Adam Walesiak, reżyser spektaklu.

„Zemsta Bladawca” to autorski scenariusz Adama Walesiaka, nauczyciela ZSO, oparty na twórczości Stanisława Lema. Wszystkie postacie zostały zaczerpnięte z Cyberiady i Bajek robotów, natomiast fabuła bazuje na opowiadaniach „Biała śmierć” i „Dwa potwory”.

Wystąpili:
Mark Mościcki, Oliwia Urbańska, Oliwia Łasisz, Julia Wolska, Dominika Perłowska, Dominika Chrzan, Paulina Labak, Krzysztof Lipka, Natalia Mróz i Anna Szablicka,

Scenariusz i reżyseria:
Adam Walesiak

Technika:
Gracjan Kancerek, Kacper Śmieżewski

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group