Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6977
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczennica “Siódemki” wyróżniona za monodram

Niedziela, 11 marca 2018, 7:08
Autor: Manu
Jelenia Góra: Uczennica “Siódemki” wyróżniona za monodram
Fot. Archiwum SP 7
Wiktoria Gał, siódmoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze, za rolę w monodramie “Dusza w niebiosach” otrzymała nagrodę aktorską na zakończonym wczoraj (10.03, w sobotę) Przeglądzie Teatru Jednego Aktora “Witajcie na mojej scenie” w Lubinie.

Spektakl “Dusza w niebiosach” powstał na kanwie wiersza Bolesława Leśmiana. Jest to monolog nastoletniej dziewczyny, która próbuje uporać się ze śmiercią bliskiej osoby. Z dziecięcą mądrością i przenikliwością próbuje zrozumieć sens słów: miłość, nienawiść, śmierć.

Wiktoria Gał ma już za sobą debiut na profesjonalnej scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. We wrześniu 2015 roku, w ramach jubileuszowych XLV Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, wystąpiła jako Vica, córka wieśniaczki Dorci (w tej roli Agata Moczulska) w jednej z ostatnich sztuk Williama Shakespeare'a “Zimowa opowieść” w adaptacji i reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. Wiktoria występowała także podczas VIII edycji Nocy Muzeów w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w przedstawieniu “Komedia z pomyłek” wg noweli Henryka Sienkiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group