Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5796
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczennica „Norwida” wygrała międzynarodowy konkurs z języka niemieckiego

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 7:40
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2013, 8:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Uczennica „Norwida” wygrała międzynarodowy konkurs z języka niemieckiego
Fot. Mea
Katarzyna Gorzycka z klasy 1b II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Begegnung mit Osteuropa 2013 za projekt trasy turystycznej w formie pamiętnika ukazujący zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów, ich historię oraz mapy dojazdu.

W konkursie plastycznym z języka niemieckiego „Begegnung mit Osteuropa 2013, który został zorganizowany przez rząd landu federalnego Nordrhein-Westfalen wzięło udział sześciu uczniów „Norwida”. Trzy uczennice przygotowała Jolanta Bednarz, nauczycielka języka niemieckiego: Joannę Sinkowską z klasy 1f, Aleksandrę Budzińską również z 1f oraz Adriannę Menażyk z 2b. Pozostałe uczennice zostały przygotowane przez Marię Oziom, również nauczycielkę języka niemieckiego. To Kamila Nykiel z 2b, Honorata Kotlarz z 2b i Katarzyna Gorzycka z 1b, która wygrała konkurs.

Uczestnicy konkursu w swoich pracach musieli wykazać się bardzo dużym zasobem wiedzy realioznawczej i historycznej o krajach należących do Unii Europejskiej oraz bardzo dobrą umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim. Laureatka wybrała do konkursu projekt 1.2 „On Tour: Miro und Poldi, Rundreise durch Polen”, a tematem jej pamiętnika była podróż znajomych do zabytkowych pałaców Kotliny Jeleniogórskiej.

– Wybrałam taki temat, bo bardzo lubię podróżować, a w okolicy mamy piękne zabytki warte zwiedzenia. Napisałam po niemiecku własne opowiadanie w pamiętniku o kilkudniowej wycieczce, na której byłam wraz ze znajomymi. Podróżowaliśmy na rowerach, zwiedzaliśmy m.in. Pałac Wojanów, Pałac w Łomnicy czy też Pałac w Miłkowie, a wieczorem spaliśmy w namiotach. Historia jest częściowo fikcyjna, a po części prawdziwa. Do pamiętnika powklejałam mapki dojazdowe, pocztówki i zdjęcia, dzięki czemu praca ta może posłużyć komuś za przewodnik – powiedziała Katarzyna Gorzycka.

- Języka niemieckiego uczę się od wielu lat, a takie konkursy są ciekawą formą rozwoju językowego. W szkole uczymy się według programu, a tu mogłam napisać wszystko po swojemu. Dzięki takim inicjatywom fajniej jest uczyć się języka i lepiej nim się posługiwać. Pamiętnik robiłam dwa miesiące, a pomagali mi w nim moja nauczycielka od języka niemieckiego Maria Oziom oraz znajomi, którzy przynosili mi foldery zabytków – dodała.

Zwyciężczyni już planuje kolejny projekt na ten sam konkurs.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group