Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13311
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego

Środa, 14 kwietnia 2021, 12:01
Autor: Manu
Jelenia Góra: Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego
Fot. BM
Adam Góźdź ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze zdeklasował uczestników z terenu całej Polski, którzy zgłosili utwory literackie na XXII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetycki dla dzieci i młodzieży “Bez granic” w Chrzanowie. Jego kilkustrofowy wiersz zatytułowany po prostu “W Karkonoszach” uplasował się na pierwszym miejscu.

Taki werdykt wydało jury, w tym Jolanta Kupiec, prezes Grupy Twórczej CUMULUS, konkursu literackiego, który po raz dwudziesty drugi zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Uroczystość miała charakter wirtualny, bez udziału publiczności. Ze względu na pandemię formę gali i jej przebieg organizatorzy musieli dostosować do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Jest to następne osiągnięcie Adama Góździa, ucznia jeleniogórskiej “Siódemki”, który ma na swoim koncie m.in. pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka w Krasocinie, który odbywał się pod patronatem marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Andrzeja Bętkowskiego, oraz trzecie miejsce w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży “Młodzi Twórcy Literatury”, zorganizowanym przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group