Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6698
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczelnia stworzy żłobek

Piątek, 26 marca 2021, 8:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczelnia stworzy żłobek
Fot. Carole LR z Pixabay
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze inwestuje w żłobek. Już w październiku 2021 r. przy ulicy Zamoyskiego zostanie uruchomiona nowa placówka.

Inwestycja pn. „Przebudowa budynku administracyjno-dydaktycznego przy ul. Zamojskiego 7 w Jeleniej Górze na żłobek” ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na miejsca w żłobkach. Gmina mierzy się z deficytem miejsc opieki nad dziećmi, powstający obiekt „Żaczek” to ponad 90 dodatkowych miejsc. Uczelnia uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch Plus" 2021.

Cieszymy się z możliwości realizowania tego przedsięwzięcia, bo dzięki tej inwestycji od dawna nieużytkowany, zabytkowy obiekt dawnego rektoratu zyska nową funkcję zapewniającą w najwyższym standardzie opiekę nad dziećmi do lat 3. Na uwagę zasługuje fakt, że obiekt znajduje się na dużej działce zlokalizowanej w spokojnej, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry (Cieplice) w bezpośredniej bliskości Parku Zdrojowego, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przebywającym w nim dzieci. Ponadto atrakcyjność żłobka zostanie podniesiona poprzez zbudowanie na terenie obiektu nowoczesnego placu zabaw. Na chwilę obecną prace remontowe "Żaczka" przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem –powiedziała Agnieszka Gątnicka, kanclerz KPSW.
 
Nowa inwestycja KPSW to nie tylko miejsca w żłobku, ale również szansa dla młodych rodziców na powrót na studia czy do pracy zawodowej - przekonują przedstawiciele uczelni.
To będzie żłobek akademicki. Placówka będzie ogólnodostępna, ale pierwszeństwo będą miały dzieci naszej kadry i studentów. Myślę, że dla wielu osób może mieć to znaczenie przy rekrutacji – zaznaczyła Wioletta Palczewska, rektor KPSW.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze ogłosiła również nabór na stanowisko dyrektora Żłobka „Żaczek”. Do 31 marca 2021 r. można składać dokumenty. Szczegóły oferty dostępne są na kpswjg.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania żłobka „Żaczek” ukażą się w niedługim czasie na dedykowanej stronie internetowej podmiotu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
12
1 Bezpartyjni Samorządowcy
8%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
17%
4 Prawo i Sprawiedliwość
50%
5 Konfederacja
17%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
8%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group