Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8477
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczciwi pilnie poszukiwani

Środa, 27 stycznia 2010, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
Kilka godzin po ulicach miasta błąkał się wczoraj 87–latek, który w ręku trzymał dokumenty bankowe upoważniające do wybrania z konta pieniędzy. Staruszek szukał uczciwych, którzy pomogliby mu w realizacji transakcji i przeniesieniu pieniędzy do domu. Na szczęście trafił do apteki „Pod jeleniami”. Farmaceutki zgłosiły sprawę straży miejskiej.

To niepierwsza tego typu wyprawa 87-latka. Mężczyzna, który traci pamięć i dodatkowo częściowo nie widzi jest już dobrze znany straży miejskiej, która niejednokrotnie odwoziła go do domu. Mimo swojego wieku mężczyzna mieszka sam. Od czasu do czasu zagląda do niego jego syn, jednak zbyt rzadko, by wiedzieć co się dzieje z ojcem. Mężczyzna ma również córkę, która jak mówią sąsiedzi, wyjechała zagranicę.

Człowiek pozostaje więc skazany tylko na siebie i łaskę sąsiadów. Tymczasem strach pomyśleć, jak mogło skończyć się jego ostatnie wyjście z domu, kiedy z dokumentami bankowymi na ulicy próbował znaleźć uczciwych do asysty pieniędzy do domu. Gdyby trafił na oszustów, którzy wykorzystaliby jego naiwność, mógłby stracić nie tylko pieniądze….

Na szczęście w porę zauważyły go pracownice apteki „Pod jeleniami”, które natychmiast wezwały pomoc. Straż miejska odwiozła mężczyznę do domu i sprawę przekazała do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Strażnicy poinformują również rodzinę o ich obowiązku opieki na 87-latkiem, który nakłada na nich kodeks rodzinny i opiekuńczy. Jeśli interwencja nie przyniesie oczekiwanych skutków, sprawa trafi do sądu.

Straż miejska i policja apelują do mieszkańców, by osoby starsze i schorowane, a w szczególności te, które mają zaniki pamięci nie pozostawały bez opieki. Każde ich samowolne wyjście z domu może się bowiem zakończyć tragicznie, szczególnie przy 20 stopniowym mrozie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group