Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4571
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Uciążliwy lokator znów podpalił wielorodzinny dom w Karpaczu

Czwartek, 27 marca 2014, 10:42
Aktualizacja: 11:20
Autor: Angela
– To była już dziesiąta akcja gaszenia pożaru, spowodowanego przez Stanisława R., który regularnie wygarnia pozostałości z pieca na drewnianą podłogę – mówi jeden ze strażaków. – To kiedyś skończy się tragedią – dodaje. Wczoraj (26.03) około godz. 21.30 po raz kolejny gaszono pożar budynku przy ul. Mickiewicza w Karpaczu. Ewakuowano 10 osób. Agresywnego mężczyznę zabrała policja.

- Czy tym razem coś się zmieni, czy ktoś nam pomoże? – pytają mieszkańcy, którzy zadzwonili do nas z prośbą o pomoc. Nie podają nazwisk, bo boją się o bezpieczeństwo swoich rodzin. – Co chwile ten człowiek podpala nasz budynek. Dotychczas było to w ciągu dnia. Wczoraj zapalił podłogę w swoim mieszkaniu późnym wieczorem. Następnym razem zrobi to w nocy i spali nas żywcem. Siebie już kiedyś podpalił. Strażacy wyciągnęli go z domu i ugasili. Boimy się o zdrowie i życie naszych rodzin – dodają mieszkańcy.

Wczoraj strażacy musieli wyważyć drzwi. Po wejściu do mieszkania na pierwszym piętrze zastali to, co zwykle. Ognisko na środku pokoju. Ogień przez ponad godzinę gasiło 11 osób. W tym czasie 10 osób zostało ewakuowanych. Agresywnego mężczyznę zabrano na komisariat policji.

- Czy ktoś nam w końcu pomoże?– pytają bezradni mieszkańcy Karpacza. Odpowiedź na to pytanie zamieścimy w kolejnym materiale na temat tej sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group