Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12291
Zalogowanych: 66
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciążliwi motocykliści w akcji

Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 9:11
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2012, 10:38
Autor: Angela
Mieszkańcy coraz dotkliwiej odczuwają szaleństwa motocyklistów, których w ostatnim czasie nie sposób było nie zauważyć na ulicach Jeleniej Góry. – Jeżdżą oni jak szaleni, a na światłach i bocznych ulicach gazują i tak hałasują, że można oszaleć – mówią jeleniogórzanie. Niestety sezon na jazdę motocyklami dopiero się rozpoczął.

W miniony weekend młodzi motocykliści szaleli w centrum miasta, przy ul. Bankowej, Marii Skłodowskiej –Curie, Muzealnej i al. Wojska Polskiego. Jak piszą nasi czytelnicy, spokoju nie mieli również mieszkańcy Zabobrza, którym pseudokierowcy umilali życie przy ul. Kiepury, Sygietyńskiego oraz w pobliskich lasach jeżdżąc po drogach spacerowych.

- Na ul. Sygietyńskiego w miniony piątek wieczorem motocykliści robili taki hałas, że można było oszaleć. Nie mam nic przeciwko motocyklistom, pod warunkiem, że jeżdżą oni zgodnie z przepisami. Tymczasem szczególnie młodzi kierowcy tych pojazdów dla zabawy gazują, przejeżdżają przez chodniki prawie po palcach pieszym, przekraczają dozwoloną prędkość, wjeżdżają kierowcom samochodów pod koła – mówi pan Paweł z Jeleniej Góry.
Podobnego e-maila otrzymaliśmy również od mieszkańców ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Muzealnej, gdzie motocykliści ścigali się w sobotę (23.06).

Tymczasem jeleniogórska policja twierdzi, że nie otrzymała w ostatnim czasie żadnych zgłoszeń o uciążliwych motocyklistach, ale podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zapewnia, że przez cały sezon motocyklowy policjanci będą zwracali szczególną uwagę na kierowców tych pojazdów dla bezpieczeństwa ich samych, jak i innych uczestników ruchu.

Jak wynika z danych statystycznych w Jeleniej Górze zarejestrowanych jest ponad 1,5 tysiąca motocykli.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
335
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Czy w Bobrowych Skałach żyły kiedyś bobry?
 
Aktualności
Parkingowy kłopot w Szklarskiej Porębie
 
Pogoda
To jest właśnie magia Karkonoszy
 
112
Potrącenie na pasach na Bacewicz
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group