Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8945
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciążliwe awarie przy Okrzei

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 10:42
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Uciążliwe awarie przy Okrzei
Fot. Paweł Guszała
Pod koniec ubiegłego tygodnia do redakcji zadzwoniła nasza Czytelniczka. Poprosiła o interwencję w sprawie ciągłych przerw w dostawie wody w jej budynku.

Sprawa dotyczy tego, co działo się w ostatnim czasie przed budynkiem przy ulicy Okrzei 3 w Jeleniej Górze. - Kolejny raz w ciągu dwóch tygodni, w tym samym miejscu wystąpiła awaria, którą dzisiaj (30.03.) usuwają panowie z Wodnika. Pozostawiają po sobie niesamowity bałagan. Dopłacamy do tego interesu my jako odbiorcy. Prosiłabym może zasygnalizować Wodnikowi, że takie rzeczy się dzieją – mówi pani Alicja.

Jak się okazało, Wodnik doskonale zdaje sobie sprawę z zaistnienia całej sytuacji. - Mieliśmy dwie awarie w ciągu dwóch miesięcy. Pierwsza awaria dotyczyła przyłącza, druga sieci z lat 60-tych. To jest stara sieć w centrum miasta. Musieliśmy odłączyć mieszkańców od wody – informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik PWiK „Wodnik” -Najczęściej ta sieć rozszczelnia się po zimie, jest to związane ze słabą jakością materiałów, jakich kiedyś używano. Miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje będą rzadziej występowały - dodaje.

Wspomnianego przez Panią Alicję bałaganu nie widzieliśmy, ale faktycznie przerwy w dostawie wody mogą być dla mieszkańców uciążliwe. Zwłaszcza gdy występują w tak krótkich odstępach czasu. Niestety dla Pani Alicji i osób mieszkających w tym rejonie nie mamy dobrych informacji. Wodnik w najbliższym czasie nie planuje wymiany sieci na ulicy Okrzei.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że Wodnik chcąc usunąć awarię musi przekopać się przez nawierzchnię, która została położona na ulicy Okrzei zaledwie w drugiej połowie 2015 roku. Zatem kolejne awarie będą oznaczać kolejne łaty na nowo wyremontowanej drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
246
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group