Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6375
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U Młodych Duchem

Piątek, 4 czerwca 2021, 10:18
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: U Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
Fitness z elementami tańca – to majowe zajęcia z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, w których brali udział m.in. członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Zapraszamy na kolejne spotkania dla Seniorów w czerwcu do Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy – dostępna lista rezerwowa.

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” brały udział w zajęciach Fitness z elementami tańca w formie hybrydowej (stacjonarnej i on-line) z Barbarą Szoką. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki do salsy. Nie zabrakło rozciągania się z kijami.

Kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w czerwcu:

- „Fitness z elementami tańca” m.in. z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” – to warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej pod nr tel. 75 71 22 892 – dostępna lista rezerwowa). Zajęcia będą trwały do 22 listopadach w wyznaczonych terminach. W czerwcu to poniedziałki godz. 11.00: (7, 14 czerwca) i środy godz. 16.00 (9, 16 czerwca). Zajęcia realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 - realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- Warsztaty psychologiczne – wykład i ćwiczenia pamięci realizowane w ramach spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” 10 czerwca o godz. 11.00 w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej po nr tel. 75 712 28 92 – dostępna lista rezerwowa).
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pt.:”Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia” , a realizowane w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry. W programie zajęcia edukacyjne oraz możliwość umówienia się na wykonanie testu przesiewowego w kierunku wczesnego wykrywania chorób otępiennych. Uczestnicy projektu (60+) w ramach realizacji zadania zostaną objęci działaniami takimi jak:
- badania przesiewowe w kierunku choroby otępiennej wraz z indywidualną psychoedukacją odpowiednią do wyniku testu (w przypadku wykrycia choroby otępiennej senior uzyska kompleksową informację co do dalszej ścieżki w postępowaniu medycznym),
- psychoedukacja dotycząca minimalizowania skutków obniżania się funkcji poznawczych. W samym spotkaniu (bez późniejszej możliwości indywidualnych spotkań na badanie) mogą wziąć udział również osoby w wieku 50+.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group