Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10971
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LUBOMIERZ: U Kargula i Pawlaka złoty granat dla "Kup teraz"

Poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 13:41
Aktualizacja: 13:48
Autor: Mar
LUBOMIERZ: U Kargula i Pawlaka złoty granat dla "Kup teraz"
Fot. Mar
Trzeci dzień 12. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Komediowego w Lubomierzu zrekompensował uczestnikom deszczową sobotę i piątek. Tłum ludzi zapełnił rynek i okoliczne uliczki, w których stały stragany i stoiska z przeróżnymi towarami.

Główną atrakcją oczywiście były filmy, wyświetlane w trzech tymczasowych kinach i aktorzy, którzy chętnie pozowali do zdjęć rozmawiali z fanami. Ludzie oblegali Joannę Trzepiecińską, Andrzeja Grabowskiego, Wojciecha Dąbrowskiego, Marzenę Kipiel-Sztukę, Piotra Skargę, Dariusza Gnatowskiego, Jerzego Janeczka. Aktorzy rozdawali autografy w specjalnym kąciku, siadali z ludźmi przy piwie i rozmawiali o pracy.

- Już jako mała dziewczynka przebierała się w stroje mamy i odgrywałam różne sceny, tak więc aktorką chciałam być od zawsze – powiedziała nam Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka teatru w Legnicy, odtwórczyni roli Halinki w serialu „Kiepscy”.

– Wiem, że jestem bardzo mocno kojarzona z serialem Kiepscy, ale mało kto wie, że mam na koncie udział w filmie nagrodzonym Oskarem. To holenderski film "Character" z roku 1998, który został nagrodzony jaki najlepszy film nieangielskojęzyczny. A do Lubomierza przyjeżdżam z prawdziwą radością już drugi raz - dodała.

Marzenak Kipiel-Sztuka spotkała się z fanami w sali widowiskowej i ludzie tak identyfikowali ją z Halinką, że dawali jej dobre rady jak postępować z trutniem Ferdkiem.

- Pierwszy raz przyjechałem tutaj, mimo, że pochodzę z Kowar, a mieszkam na stałe we Wrocławiu – powiedział nam Wojciech Dąbrowski, aktor znany między innymi z serialu Plebania. – Jestem zachwycony tą atmosferą, luzem i serdecznością, jaką nas wszyscy otaczają. Myślę, że w przyszłym roku też tutaj przyjadę, może z jakimś spektaklem?

Wieczorem ogłoszono wyniki dwóch konkursów na najlepszy film komediowy roku i najlepszy niezależny film komediowy. Złoty granat otrzymał film „Kup Teraz” Piotra Matwiejczyka. Natomiast złotą zawleczkę w konkursie kina niezależnego otrzymał film „Stjudent2” Huberta Kotowskiego.

Na zakończenie festiwalu największe przeboje muzyki filmowej zagrała orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej. Melodie z Pana Tadeusza, czy Ojca Chrzestnego wypełniły cały rynek. Szkoda, że tak niewielu widzów wysłuchało tego doskonałego koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
542
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group