Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5481
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tysiące podpisów za referendum ws. oświaty

Piątek, 17 marca 2017, 8:58
Aktualizacja: Sobota, 18 marca 2017, 6:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tysiące podpisów za referendum ws. oświaty
Fot. Przemek Kaczałko
Posłanka Zofia Czernow włączyła się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy oświaty likwidującej gimnazja. Podczas wczorajszej (16.03) konferencji prasowej w swoim biurze poselskim poinformowała, że zebrała już tysiąc podpisów, a kolejne spływają.

- To nie jest reforma, tylko deforma oświaty. Trudno mówić o reformie kiedy nic nie jest przygotowane, brakuje konsultacji – mówiła Zofia Czernow, która włączyła się w akcję Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Każdego dnia odkrywamy jak bardzo źle jest ta reforma przygotowana. Nawet jej zwolennicy zorientowali się, że podstawa programowa cofa nas do czasów PRL-u – przekonywała posłanka ubolewając nad niewielką liczbą godzin chemii, fizyki czy biologii. - Przy takiej podstawie programowej bez korepetycji nasze dzieci nie dostaną się na medycynę – uważa polityk Platformy Obywatelskiej.

Z. Czernow odniosła się również do problemów samorządów w związku z obowiązkiem ustalenia nowej sieci szkół. - W Mirsku nowo wybudowane gimnazjum, gdzie dopiero co samorząd spłacił ostatnią ratę kredytu, nie będzie służyć edukacji, bo kurator jednostronnie decyduje jak to ma wyglądać – powiedziała posłanka, która chce zapytać kuratora, dlaczego w niektórych miejscowościach wydaje zgodę na jedną szkołę w dwóch budynkach, a w innych nie (np. w Gryfowie Śląskim). - Gimnazja fantastycznie spełniały swoją rolę, powoli doganialiśmy Finlandię, która jest najlepsza w międzynarodowych badaniach – uważa Zofia Czernow. - Kurator jest pod wpływem minister Zalewskiej, nie można liczyć na jego bezstronną ocenę – dodała była prezydent Jeleniej Góry.

Posłanka zaprezentowała 1000 podpisów pod wnioskiem o referendum, o które wnioskuje ZNP. - Wyślemy dzisiaj do Warszawy 1300 podpisów, ale akcja trwa do końca marca – mówiła Z. Czernow zachęcając do składania podpisów w jej biurze poselskim (V piętro) przy ul. Długiej 4/5 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group