Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9589
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tysiąc złotych za grafficiarza

Wtorek, 25 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 września 2007, 9:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Tysiąc złotych za grafficiarza
Fot. Archiwum
Czy Jelenia Góra będzie łowiła wandali?

Weźcie przykład z Bydgoszczy, gdzie za głowę grafficiarza prezydent wyznaczył tysiąc złotych nagrody! Plaga wandalizmu szerzy się bezkarnie w Jeleniej Górze i nikt nie ma pomysłu, jak ją zwalczyć.

Jak donosi Dziennik we wtorkowym wydaniu, w śmiały sposób grafficiarzom wydali wojnę samorządowcy z Bydgoszczy. W walkę z wandalami postanowiono zaangażować całe miasto.

- Każdy, kto doprowadzi do zatrzymania chuligana ze sprejem, otrzyma 1000 złotych. Nagrody będą też wypłacane policjantom i strażnikom miejskim – zapowiada tamtejszy magistrat.
Pokusa nagrody ma sprawić, że ludzie powinni zacząć reagować na to, co wokół nich się dzieje – podkreśla gazeta.

W stolicy Karkonoszy do kłopotu z wandalami władze podchodziły pobłażliwie. Swego czasu ogłoszono nawet mistrzostwa dla grafficiarzy i legalnie pozwolono im malować w przejściu pod obwodnicą przy ul. Obrońców Pokoju.

Ci jednak odpłacają pięknym za nadobne i niszczą wciąż inne elewacje. Nie oszczędzają także wagonów. Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej, podkreśla, że grafficiarze ostatnio są mniej aktywni. Nie znaczy to jednak, że problemu nie ma.

Być może radykalne rozwiązanie pomogłoby go zlikwidować. Odnowienie zniszczonych kamienic to znacznie więcej niż tysiąc złotych nagrody za wskazanie bezkarnego – jak dotąd – chuligana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1262
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group