Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Tyrolskie sukcesy kajakarzy

Poniedziałek, 25 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2007, 12:10
Autor: TEJO
Świat: Tyrolskie sukcesy kajakarzy
Fot. Organizator
Dwie doby nie spali, ale popłynęli na medal.

W dniach od 22 do 24 czerwca w miejscowości Lienz w austriackim Tyrolu na rzece Drau odbyły się pierwsze zawody Pucharu Europy we freestyle’u kajakowym w roku 2007. Szóste miejsce wywalczył Tomasz Czaplicki, Michał Wrzal był 12.

Zawody rozegrano w doborowej obsadzie, wśród około 100 zawodników i zawodniczek mogliśmy podziwiać występy takich sław freestyle’u, jak: wicemistrz świata Peter Csonka (Słowacja), Jon Best (Wielka Brytania), Simon Strohmeier (Niemcy), Mat Doulomin (mistrz Europy 2006), Jakub Nemec (wicemistrz Europy 2006 w kat. Juniorów),

W najmocniejszym składzie stawiły się reprezentacje: Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Finlandii. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich freestyle’owców stanowiących część z powołanej niedawno reprezentacji Polski.
– Pomimo problemów z transportem udało nam się dotrzeć do Lienz’u pół godziny przed startem – poinformowała Marta Czaplicka.

Jeleniogórzanin Tomasz Czaplicki reprezentujący Karkonoski Klub Kajakowy Jelenia Góra po przejazdach eliminacyjnych zajął 18 miejsce. W przejazdach półfinałowych CYCU awansował na 2 miejsce ustępując tylko wicemistrzowi świata Peterowi Csonce.

W walce o ścisły finał, do którego wchodzi 5 najlepszych zawodników, po 6 bardzo wyczerpujących przejazdach zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie Tomek zajął 6 miejsce.

Kolejny z jeleniogórskich zawodników Michał Wrzal debiutujący w tak poważnych zawodach zajął wysoką 12 lokatę w kategorii juniorów.
Biorąc pod uwagę, iż nasi zawodnicy nie spali przed startem dwie doby, jak również fakt przejścia Tomasza Czaplickiego z kategorii juniorów do seniorów osiągnięte wyniki należy uznać za znakomite.

Za Tomkiem znalazły się takie sławy, jak Mat Doulomin (Mistrz Europy 2006), Jakub Nemec (wicemistrz Europy 2006 w kat. Juniorów), James Bebington (20 miejsce na Mistrzostwach Świata 2007), Honza Spindler ( 7 zawodnik Mistrzostw Europy 2006 w kat. Juniorów, 5 miejsce w Pucharze Świata 2006 w kat. Juniorów)…

Pozostali członkowie reprezentacji Polski zajęli dalsze pozycje nawiązując równorzędną walkę.

Kolejny start już w dniach 4-8.07.07 w miejscowości Trollforsarna na północy Szwecji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group