Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7749
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tyrol w obiektywie i na podniebieniu

Środa, 20 sierpnia 2008, 18:46
Aktualizacja: 18:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tyrol w obiektywie i na podniebieniu
Fot. TEJO
Urocze krajobrazy z Alp okraszone widokami planet i układów gwiezdnych z domieszką rozmaitych serów popijanych winem z najlepszych piwnic, a wszystko w akompaniamencie „rajskiego” brzmienia harfy – taką ucztę zgotowała miłośnikom fotografii Galeria N… Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Okazja to otwarta w środę wystawa „Impresje z Alp Region Zillertal/Tyrol”/. – Nie na darmo się mówi: zatrzymać chwilę, lub czas stanął w miejscu – podkreśliła opiekunka galerii Bogusława Bogucka otwierając ekspozycję. – Jeszcze w wakacyjnej atmosferze zapraszam wszystkich na spacer po tych widokach utrwalonych przez otwarcie i zamknięcie migawki – zachęcała.

Zygmunt Korzeniewski, szef DODN, zaznaczył, że Galeria N… już gościła artystów z Austrii i podziękował Aloisowi Eberharterowi, który dba o pielęgnację kontaktów Tyrolu z ziemią jeleniogórską, i jednocześnie jest jednym z autorów fotografii i szefem ośrodka kultury w Fuegen. – To dzięki niemu udaje się tak prężnie działać dla dobra naszych społeczności – powiedział Marek Mikrut, szef Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Austriackiej oraz zastępca przewodniczącego rady powiatu. Był także obecny Zbigniew Jakiej, szef powiatowych rajców.

Współpraca z austriackim Tyrolem przekłada się także na wiele wspólnych przedsięwzięć. Jeleniogórscy artyści kilka razy już gościli w Austrii, byli też tam uczniowie jeleniogórskich szkół: muzycznej oraz rzemiosł artystycznych z Cieplic. Nie byłoby tych wydarzeń, gdyby nie Marek Mikrut i Alois Eberharter. Za tę współpracę podziękował po polsku i po niemiecku przewodniczący rady miasta Hubert Papaj. A sam pan Alois zagrał na harfie dwa nastrojowe utwory

Później, przy degustacji doskonałego wina i smacznych serów z Tyrolu, zgromadzeni oglądali zdjęcia: na nich różne austriackie krajobrazy, scenki rodzajowe, a nawet… fotografie przestrzeni kosmicznej: księżyca i planet wykonane przez Petera Pichlera. Poza nim wystawili swoje fotografie Alois Chrystian Habeler, Walter Ritzl, Dawid Jűrgen Stock oraz Herbert Wegner. Nie wszyscy autorzy mogli przybyć na wernisaż. Wystawa czynna jest codziennie w siedzibie DODN przy ul. 1 Maja 43.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group