Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 6415
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tymczasowo aresztowana za włamanie do kościoła (wracamy do tematu)

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 19 marca 2018, 11:30
Aktualizacja: 17:17
Autor: 112
Policjanci zatrzymali 26–letnią mieszkankę Szklarskiej Poręby podejrzaną o kradzież z włamaniem do kościoła, profanację konsekrowanych komunikantów oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru mienia wielkiej wartości. Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 marca w Szklarskiej Porębie. (Pisaliśmy o tym wczoraj na naszym portalu w artykule pt. "Profanacja kościoła w Szklarskiej Porębie" – red.).

Kobieta po włamaniu się do kościoła, otworzyła tabernakulum, skąd zabrała naczynia liturgiczne z zawartością konsekrowanych komunikantów, które rozsypała i podpaliła. Ponadto pozostawiła kilka zapalonych świec, w wyniku czego podpaleniu uległy ławki. Swoim działaniem spowodowała zagrożenie pożaru całej świątyni. Usiłowała również wynieść przedmioty kultu religijnego.

- 26-latka została zatrzymana w kościele. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Obecnie Policja i Prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group