Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Tylko jeden dzień” i „Matka” w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 listopada 2014, 14:59
Aktualizacja: 15:07
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze–Cieplicach proponuje w sobotę (8.11) o godz. 16.00 „Tylko jeden dzień”, a w niedzielę o godz. 19.00 – przedstawienie „Matka–opowieść”. Dla Czytelników na oba spektakle mamy po dwie podwójne wejściówki, do odbioru w teatrze na hasło Jelonka.com, po wcześniejszej rezerwacji.

Bohaterami przedstawienia "Tylko jeden dzień" są mieszkańcy lasu Lis i Dzik. Mają zupełnie odmienne natury, lecz jedno ich łączy - słabość do pewnych latających stworzeń... To opowieść o czymś, co może nadać sens naszym dniom.

Spektakl "Matka-opowieść" jest efektem współpracy trzech artystek: tancerki Anny Krych (choreografia) oraz aktorek Zdrojowego Teatru Animacji: Diany Jonkisz (scenografia) i Doroty Korczyckiej - Bąblińskiej (inscenizacja).

"Opowieść o matce” (Historien om en Moder) J.Ch. Andersena to utwór poruszający i bolesny. Każdy, kto miał okazję zetknąć się z tą baśnią, zapamiętał przejmujące zakończenie, pozostawiające czytelnika w poczuciu absurdalnej, niewyobrażalnej niesprawiedliwości ludzkiego losu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group