Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6037
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tygodniowe zmagania w II Pentathlonie

Wtorek, 5 lipca 2016, 15:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Tygodniowe zmagania w II Pentathlonie
Fot. użyczone
W pierwszym tygodniu wakacji w zabobrzańskiej Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze odbył się II Wakacyjny Pentathlon.

Cały cykl Pentathlonu rozłożony został na pięć dni, gdzie w każdym dniu do pokonania była inna konkurencja sportowa. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. W zawodach mogło wziąć udział każde chętne dziecko, które miało tylko ochotę przybyć do szkoły i fajnie się pobawić na sportowo.

Pentathlon składał się z pięciu następujących konkurencji:
Dzień I: Tor Sprawnościowy
Dzień II: Skok Wzwyż
Dzień III: Skok w dal
Dzień IV: Bieg na 60m
Dzień V: Rzut do Kosza

- Rywalizacja w każdym dniu była bardzo zacięta i emocjonująca. Konkurencje były tak różnorodne, że każdy uczestnik mógł się wykazać w swojej ulubionej. Mimo wielu emocji wszystko każdego dnia przebiegało w świetnej zabawnej i miłej atmosferze fair play. Dzieci mimo, iż indywidualnie rywalizowały ze sobą, świetnie się bawiły dopingując siebie nawzajem. W tygodniowej rywalizacji w sumie wzięło udział 8 dziewcząt oraz 3 chłopców. Nagrodami były pamiątkowe medale, które dostał każdy uczestnik naszego II Wakacyjnego Pentathlonu. Ponadto za miejsca 1-3 dodatkowo oprócz medalu zawodnicy dostali torby Puma tematyczne z Euro 2016 oraz markowe koszulki Adidasa oraz Joma. Zwycięzcy kategorii dodatkowo dostali puchary - wyznaje Paweł Łukaszewicz, organizator imprezy.
Końcowa klasyfikacja II Wakacyjnego Pentathlonu SP8 2016:

Kategoria dziewcząt:
1. miejsce: Weronika Zarych
2. miejsce: Laura Mazur
3. miejsce: Justyna Kozioł
4. miejsce: Aleksandra Kempa
5. miejsce: Julia Łukaszewicz
6. miejsce: Justyna Kuczkowska
7. miejsce: Hanna Janicka
8. miejsce: Wiktoria Mikucka

Kategoria chłopców:
1. miejsce: Jakub Mazur
2. miejsce: Antoni Jędrzejowski
3. miejsce: Igor Karasiński

Była to już druga edycja Letniego Pentathlonu w SP 8, która wpisała się już w wakacyjny sportowy harmonogram szkoły. Organizatorzy zapraszają na kolejne sportowe imprezy, które organizuje Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze!

Bogata fotogaleria z zawodów znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/pawel.lukaszewicz/media_set?set=a.1204095036280918.1073741884.100000413007211&type=3&pnref=story

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group