Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6409
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 9 marca 2008, 15:32
Aktualizacja: 15:34
Autor: RED
REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. ...
W najnowszym wydaniu Tygodnika Jelonka przeczytasz:

.
Wandale rządzą
Ludzie boją się chodzić nie tylko po ciemnych zakamarkach stolicy Karkonoszy, a miasto traci fortunę przez bezmyślność i bezkarność chuliganów, którzy niszczą, co im w rękę wpadnie.

Zagłębie skarbów, czyli złote jaja
Kosztowności złupione przez Napoleona w Moskwie, polskie dzieła sztuki zrabowane przez hitlerowców, srebrne i złote zastawy stołowe, średniowieczne talary i warte setki tysięcy złotych donatywy, To wszystko kryją miasta i wsie Dolnego Śląska. Śpimy na skarbach nie zdając sobie z tego sprawy.

Widmo cudu za Bobrem
Kilkanaście sklepów, kręgielnię, korty tenisowe, sale odnowy biologicznej – to wszystko będzie pod dachem galerii Park Handlowy Zabobrze. Budową zainteresowany jest inwestor z Irlandii.

Nauczyciel pilnie poszukiwany
Informacje o nadmiarze uczących na oświatowym rynku to mit. W szkołach nie odbywają się lekcje, bo nie ma kto ich prowadzić. – Za rok, dwa, będzie jeszcze gorzej – ostrzegają dyrektorzy szkół. Jacy nauczyciele są najbardziej poszukiwani?

Znów są radnymi
Wyborczy skandal w Janowicach – radni, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych, zostali odwołani z naruszneiem prawa. Tak orzekł NSA. Teraz w gminie jest za dużo radnych. Czy dojdzie do paraliżu?

W kamasze nie z musu
Trwa jeden z ostatnich poborów do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. W 2010 roku komisje, badania i stres dla 19-latków, którzy armii boją się jak ognia, lub z innych powodów nie mają najmniejszej ochoty na bieganie z karabinem po poligonie, przejdą do historii.

Biegli z saniami
Było prawie wszystko: emocje, rywalizacja, dobra zabawa. Zabrakło tylko śniegu, ale i to nie przeszkodziło uczestnikom sobotniego Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi. Zamiast zjeżdżać, biegli.

Wywiadówka w sieci
Kilka kliknięć i rodzic już wie wszystko o postępach w nauce swoich dzieci. Takie możliwości daje Internet. Szkoły korzystają z sieci coraz częściej nie tylko na lekcjach informatyki i przy tworzeniu witryn placówek.

Scena bez barier
Nastoletni Romowie zadebiutowali w najnowszym spektaklu teatru jeleniogórskiego. Czego chłopcy obawiali się najbardziej przed debiutem? Jak to się stało, że trafili na scenę?

Po co nam Amerykanki?
Wzmocnienia zza oceanu nie pomogły w odniesieniu kolejnego zwycięstwa Kolegium Karkonoskiego z przeciętną Energą Toruń.

W numerze ponadto:
– rzecznik konsumentów radzi, jak odróżnić zdrową żywność od tej słabej jakości
– bogata fotorelacja z otwarcia 900-lecia Jeleniej Góry
– poradnik medyczny
– plebiscyt na ulubione przedszkole

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group